استان ها print
جزیره هرمز آماده حضور گردشگران/بازدید۱۷۰هزارنفراز جاذبه های طبیعی
مهر
0 comment   3 visibility
شنبه 14 اسفند 1395 ساعت 07:58
چکیده مطلب
هرمز - بخشدار هرمز گفت: از اردیبهشت سال جاری تا کنون بیش از ۱۷۰هزار گردشگر از جزیره زیبای هرمز دیدن کردند.
رضا میر حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام اینکه در ایام عید نوروز سال جاری بیش از ۹۵ هزار گردشگر از جاذبه های گردشگری جزیره هرمز دیدن کردند، عنوان کرد:  از اردیبهشت سال جاری تاکنون بیش از ۱۷۰هزار گردشگر داخلی و خارجی به جزیره هرمز سفر کرده اند که در مقایسه با سال گذشته ۷۵ درصد افزایش یافته است.
بخشدار هرمز بیان داشت: قلعه پرتقالی های هرمز به عنوان بزرگترین قلعه پرتقالی ها در جنوب کشور مورد بازدید علاقه مندان قرار گرفته است.
رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر جزیره هرمز اظهارداشت: صنعت گردشگری به عنوان یکی از محورها و پایه های اساسی بحث اقتصاد مقاومتی مطرح است و ما چاره ای جز جدا شدن از اقتصاد نفتی نداریم و یکی از راه ها، اقتصاد گردشگری برای ارزآوری مناسب است.
بخشدار هرمز همچنین با اشاره به برپایی فستیوال فرش خاکی در قلعه پرتقالیها، عنوان کرد: حضور گردشگران به مناسبت های مختلف در این جزیره، باعث توسعه هر بیشتر صنعت گردشگری در جزیره هرمز شده است.
بخشدار هرمز گفت: با توجه به حضور بیش از ۹۵ هزار مسافر و گردشگر برای بازدید از این جزیره در عید نوروز سال جاری که از سه مبادی بندر شهید حقانی، بندر شهید ذاکری و بندر تیاب این سفرهای دریایی صورت پذیرفته است، پیش بینی می شود حضور گردشگران برای بازدید از این جزیره زیبا در تعطیلات نوروز پیش رو به دو برابر برسد.
میرحسینی بیان داشت: با توجه به اینکه جزیره هرمز جزء هفت منطقه راهیان نور است از مهر ماه سال جاری تا کنون بیش از ۴ هزار نفر دانش آموز  و اقشار و مهندسان بسیجی تحت عنوان راهیان نور دریایی به این جزیره تردد کرده اند که در ایام عید نوروز نیز این جزیره میزبان کاروان های راهیان نور دریایی خواهد بود.
رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر جزیره هرمز بیان داشت: طی این مدت بیش از ۸۰۰ میلیون ریال صنایع دستی این جزیره به فروش رسیده که در آمد خوبی برای صنعت گران این جزیره بود و همچنین استقبال خوبی از رستوران‌های سنتی هرمز شد که امیدواریم این رستورانها در سال آتی هم برای رفاه حال مسافران و گردشگران دایر شود.
رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر جزیره هرمز گفت: در کنار طبیعت زیبای هرمز سواحل آب شرینکن، محیط زیست، معدن، ساحل با طلوع و غروب فوق العاده زیبای خورشید بر فراز دریا که طلوع آن از دریای عمان و تنگه هرمز و غروب آن بر خلیج فارس است موقعیتی استثنایی را برای جذب گردشگران و طعبیت گردان فراهم ساخته است.
بخشدار هرمز گفت: جاذبه گردشگری مانند قلعه پرتقالی ها، مکتب خانه، قصر صورت، برج گلک، برج تیر انداز، قدمگاه خضر نبی (س)، بازار زعفرانیه، محل ساخت فرش خاکی، دره رنگین کمانها، غارهای نمکی، جاذبه های دشت آهوان و ساحل پرندگان و ده ها جاذبه دیگر می تواند مقصدی برای بازدید گردشگران در جزیره هرمز باشد.
میرحسینی از افزایش بازدید گردشگران نوروزی از سواحل و کوه های رنگی خبر داد و بیان داشت: یکی از موفقیت های قابل ذکر ستاد تسهیلات خدمات سفر هرمز رشد بیش از ۱۵۰درصدی آمار بازدید کنندگان از سواحل و طبیعت بکر و کوه های رنگی این جزیره است که این افزایش در جزیره کاملا مشهود بود.
بخشدار هرمز  با اشاره به سیاست منطقی و به جای دولت در امر توجه ویژه به صنعت گردشگری گفت: جزیره هرمز یکی از نقاط بسیار مستعد استان برای توسعه گردشگری طبیعی است که امید است با توجه ویژه به آن و حل نواقص موجود از جمله کوتاه سازی مسیر دریایی و ایجاد امکانات رفاهی لازم، شاهد به فعلیت رسیدن استعدادهای بالقوه آن برای توسعه گردشگری باشیم.
بخشدار هرمز گفت: با توجه به ازدیاد گردشگران از لحاظ وسایل نقلیه ایاب و ذهاب جواب گوی حضور هموطنان خواهیم بود و با تمهیداتی که صورت گرفته است کمبود وسایل نقلیه با بهره گیری از سایر ظرفیت های خودرویی جزیره رفع خواهد شد.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.