سیاسی print
تاکنون، انصراف رسمی دو نفر از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری
صدا و سیما
0 comment   15 visibility
پنجشنبه 28 اردیبهشت 1396 ساعت 23:31
چکیده مطلب
رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: از بین 6 نامزدی که توسط شورای نگهبان برای انتخابات ریاست جمهوری تأیید شدند تا کنون 2 نفر انصراف رسمی خود را به وزارت کشور اعلام کردند که به ترتیب وصول انصراف، آقایان محمدباقر قالیباف و اسحاق جهانگیری از عرصه انتخابات انصراف دادند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، علی اصغراحمدی در ارتباط تصویری با بخش خبری 21 شبکه یک سیما به مردم توصیه کرد در محدوده محل سکونت و یا کار خود در انتخابات فردا شرکت کنند تا حجم حضور در شعب مختلف اخذ رأی توزیع شود و به برخی از شعب فشار وارد نشود.
وی ادامه داد: مردم با عوامل اجرایی انتخابات همکاری لازم را انجام دهند و پس از دادن رأی ، محل را ترک کنند و تجمع نکنند .
احمدی با بیان اینکه تبلیغات از 8 صبح امروز ممنوع شده است، گفت: کسی حق تبلیغات را ندارد .
وی با اشاره به اینکه تمدید ساعت رأی گیری بر عهده وزارت کشور است، افزود: استانداران، شرایط را در آخرین ساعات اخذ رأی گزارش می کنند و در جاهایی که لازم باشد زمان رأی گیری تمدید می شود.
احمدی از مردم خواست به شایعات توجه نکنند و به نظرسنجی ها و گمانه زنی ها و به واژه هایی مانند تخلف و تقلب اعتنا نشود.
رئیس ستاد انتخابات کشور افزود: شرایط در شورای نگهبان ، مجلس شورای اسلامی، هیئت های اجرایی سراسر کشور ، عوامل اجرا، نیروی انتظامی ، ناظران سر صندوق ها و نمایندگان نامزدها به گونه ای است که امکان هیچ تخلفی در شعب وجود ندارد.
احمدی از فرمانداران خواست در فرصت های باقی مانده بررسی کنند برابر ماده واحده قانون، کسانی که در مدت 5 روز گذشته توسط ستاد تبلیغاتی نامزدهای محترم معرفی شده اند اگر کارت آن ها صادر نشده است همین امشب باید کار آنها انجام شود و به هیچ وجه خارج از قانون نباید عمل شود و هیچ گونه خللی در روند انتخابات نباید به وجود بیاید.
وی گفت: بر اساس قانون، مردم فقط بر روی تعرفه هایی که دارای کدهای امنیتی است نام نامزد مورد نظر خود را بنویسند و اگر در برگه ای غیر از آن باشد باطل و غیر قابل قبول است .
احمدی ادامه داد: مردم باید اسامی یکی از نامزدهای قانونی را بر روی تعرفه بنویسند و در این صورت رأی، سفید و مأخوذه به حساب می آید و اگر با واژه های دیگری باشد و یا تطمیع باشد یا در شناسنامه غیر باشد یا نام افرادی که در قید حیات نیستند باشد یا با زور و اجبار باشد این رأی ها خوانده نمی شود و به حساب نخواهند آمد.
رئیس ستاد انتخاباتی کشور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در شهرهایی که حدود 142 شهر است و تعداد عضو شورای آن 7 یا 9 نفر خواهد بود دستگاه ها یا صندوق های اخذ رأی الکترونیک پیش بینی شده است .
وی در ادامه از مردم خواست از قبل اسامی و کد نامزدها را به همراه داشته باشند تا سرعت کار در شعب اخذ رأی افزایش یابد.
دانلود
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.