سیاسی print
استخدام های اخیر شهرداری تهران زیر ذره بین دولت/ لایحه تشکیل سازمان ملی جوانان در راه مجلس
ساعت ۲۴
0 comment   29 visibility
یکشنبه 14 خرداد 1396 ساعت 09:49
چکیده مطلب
ساعت24-رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور از بررسی استخدام‌های صورت گرفته در شهرداری تهران طی ماه‌های اخیر خبر داد.
ساعت24-رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور از بررسی استخدام‌های صورت گرفته در شهرداری تهران طی ماه‌های اخیر خبر داد.
جمشید انصاری، گفت: شهرداری تهران برای استخدام‌های خود از سازمان امور اداری و استخدامی کل کشور باید مجوزهای لازم را کسب کند. در پایان سال ۹۴ مجوزی را از سازمان استخدامی کشور گرفته‌اند. این مجوز در جریان است اما ممکن است اقدامات دیگر هم انجام شود که در چارچوب این مجوز نباشد که این مسائل قابل بررسی است که حتما ما هم به آن رسیدگی می‌کنیم.
وی درخصوص دستور رئیس‌جمهور برای تشکیل سازمان ملی جوانان گفت: مساله اصلاح برخی موارد ضروری در ساختارها را از مدت‌ها قبل شروع کرده‌ایم. از جمله این موارد، تقویت ساختارهای مربوط به مسائل جوانان است. به استناد ماده ۱۱۵ قانون خدمات کشوری ایجاد هر سازمان جدید باید ابتدا در شورای عالی اداری به تصویب برسد و سپس لایحه مربوطه‌اش که متضمن ریز شرح وظایف است، در دولت تصویب و سپس به مجلس برود. با دستور رئیس‌جمهور به سرعت لایحه انتزاع امور جوانان از وزارت وزرش و جوانان و تشکیل سازمان ملی جوانان را به دولت ارسال کردیم و این موضوع در دستور کار شورای عالی اداری هم قرار دارد. کلیات این لایحه به تایید رسیده و مقرر شد پس از تصویب و بررسی جزییات توسط شورای عالی اداری، آن لایحه به دولت برگردد و در قالب لایحه به مجلس تقدیم شود.
انصاری در رابطه با تفکیک وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت از یکدیگر خاطرنشان کرد: ما در راستای وظایف قانونی خودمان به صورت دائم بررسی‌ها و مطالعاتی برای بهسازی و اصلاح ساختار تشکیلاتی و اداری کلان نهادهای مختلف دولتی را در دستورکار داریم. در این رابطه گزارش‌هایی هم به آقای رئیس‌جمهور و همچنین هیات دولت ارائه می‌دهیم. در این چارچوب اگر آقای رئیس‌جمهور و دولت تصمیماتی مدنظرشان بود و این تصمیمات نهایی شد، آن را اعلام می‌کنیم.
ایلنا
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.