ورزشی print
منتظر انفجار بمب های بزرگ نقل و انتقالات باشید
روزنو
0 comment   26 visibility
چهارشنبه 24 خرداد 1396 ساعت 18:21
روز نو :  اين احتمال وجود دارد در طول تابستان امسال از شنيدن نام برخي از ستاره‌هاي اين روزهاي دنياي فوتبال خسته و كلافه شويم. به طور قطع، نام و تصاوير اين ستاره‌ها در طول بازار نقل و انتقالات تابستاني، بارها و بارها روي جلد رسانه‌هاي ورزشي خواهند رفت و اخبار ورزشي شبكه‌هاي تلويزيوني را به خود اختصاص خواهند داد. تيم‌مثهاي بزرگ اروپايي براي شكار اين ستاره‌ها با هم به جدال خواهند پرداخت و همه شواهد و قرائن حكايت از آن دارد در بازار نقل و انتقالات تابستان امسال، اخبار جنجالي زيادي را خواهيم شنيد و بمب‌هاي خبري زيادي منفجر خواهند شد. با 10 ستاره اين فصل بازار نقل و انتقالات تابستاني آشنا شويد.
کیلیان امباپه
او ستاره شماره يك تابستان امسال است. پديده بزرگ فصل گذشته فوتبال فرانسه. عملكرد خيره‌كننده امباپه در موناكو باعث شد شهرت و آوازه او در اروپا بپيچد و نامش به عنوان يكي از جنجالي‌ترين انتقالات احتمالي تابستان مطرح شود. اين روزها، نام او در كنار نام رئال‌مادريد قرار گرفته و گمانه‌زني‌هاي زيادي در مورد آينده‌‌اش، از جمله انتقالش به رئال‌مادريد به گوش مي‌رسد. او در عين حال دل مديران باشگاه بزرگ ديگري مثل منچسترسيتي را هم برده.
مقصد احتمالي: رئال‌مادريد/ منچسترسيتي
قيمت احتمالي: بين 100 تا 140 ميليون يورو
پیرامریک اوباميانگ
بارها صحبت از انتقال او به رئال‌مادريد و آرسنال مطرح شده ولي به نظر مي‌رسد اين روزها پاري‌سن‌ژرمن شانس بيشتري براي جذب اين ستاره آفريقايي دارد. او كه در بهترين روزهاي كارنامه ورزشي‌‌اش به سر مي‌برد، به خوبي مي‌داند الان زمان ايده‌آلي براي امضاي يك قرارداد بزرگ است و در عين حال به دنبال آن است با بر تن كردن پيراهن تيمي بزرگتر، تعداد جام‌هاي ويترين افتخاراتش را افزايش داده و براي قهرماني در ليگ قهرمانان اروپا بجنگد.
مقصد احتمالي: پاري‌سن‌ژرمن
قيمت احتمالي: بين 60 تا 90 ميليون يورو
الكسيس سانچس
به نظر مي‌رسد صبر ستاره شيليايي در لندن به سر آمده. او براي رهبري يك پروژه جاه‌طلبانه زير نظر ونگر به لندن رفت ولي نتوانست آرسنال را به جام مهمي برساند. او در طول حضورش در آرسنال توقعات را برآورده كرد ولي ساير مهره‌هاي تيم در حد و اندازه‌هاي او براي كسب جام‌هاي متعدد نيستند. در هفته‌هاي اخير از احتمال انتقال الكسيس به بايرن‌مونيخ صحبت شده و ممكن است او به زودي عازم آلمان شده و زير نظر آنچلوتي فوتبالش را دنبال كند. اين انتقال در حدي جدي است كه مديران تيم ملي شيلي، نام باشگاه بايرن را مقابل نام او، در ليست بازيكنان شيلي براي جام كنفدراسيون‌ها قرار داده‌اند.
مقصد احتمالي: بايرن‌مونيخ
قيمت احتمالي: بين 50 تا 80 ميليون يورو
مارکو وراتي
در تابستان‌هاي اخير همواره صحبت‌هايي در مورد احتمال انتقال وراتي به تيمي بزرگتر مطرح بوده ولي او در پاريس باقي‌ مانده اما اين بار ممكن است سرنوشت ديگري براي او رقم بخورد. سران پاري‌سن‌ژرمن همچنان او را غيرقابل فروش عنوان مي‌كنند ولي خود وراتي ديگر مثل قبل به پروژه پاريسي‌ها باور ندارد و به قهرماني در ليگ قهرمانان اروپا فكر مي‌كند. از همين ‌رو تصميم گرفته مديران باشگاه پي.اس.جي را براي فروشش متقاعد كند و مدير برنامه‌هايش اعلام كرده ماندنش در اين تيم، مثل فصول قبل قطعي نيست.
مقصد احتمالي: بارسلونا
قيمت احتمالي:60 تا 80 ميليون يورو
آلوارو موراتا
انتشار تصاويري از موراتا در جشن قهرماني رئال در لاليگا و ليگ قهرمانان اروپا در حالي كه احساسات در چهره‌‌اش موج مي‌زد، باعث شد خيلي‌ها بر اين باور باشند او در اين تيم ماندگار است اما شواهد و قرائن حكايت از آن دارد موراتا فصل بعد در رئال‌مادريد نخواهد بود. زندگي زير سايه كريم بن‌زما، در شرايطي كه آمار موراتا به مراتب بهتر از ستاره فرانسوي بوده، باعث شده تا موراتاي اسپانيايي به فكر ترك رئال بيفتد‌‌؛ چراكه مي‌داند بسيار بعيد است گزينه اول زيدان براي حضور در تركيب اصلي باشد. او ممكن است به عنوان يكي از اركان اصلي پروژه جديد باشگاه ميلان عازم ايتاليا شود. يونايتد و چلسي هم فصل گذشته براي جذب موراتا تلاش‌هاي زيادي كردند و ممكن است فصل بعد موراتا را در يكي از اين تيم‌ها ببينيم.
مقصد احتمالي: ميلان، منچستريونايتد، چلسي
قيمت احتمالي: 60 ميليون يورو
ریاض محرز
رياض محرز در صحبت‌هايي اعلام كرده دوران حضورش در لسترسيتي به سر آمده است: «با تمام احترامي كه براي لسترسيتي قائلم و علاقه‌اي كه به اين تيم دارم، مي‌خواهم در كمال صداقت و شفافيت به سران باشگاه اعلام كنم حس مي‌كنم وقت رفتن فرا رسيده.» با اين صحبت‌ها، حالا مشتريان محرز به صف شده‌اند. اين‌طور به نظر مي‌رسد اولويت اصلي او، ماندن در ليگ برتر است و آرسنال و تاتنهام از مقاصد احتمالي او به نظر مي‌رسند ولي ممكن است او به ليگي ديگر نيز نقل مكان كند. اتلتيكو به رغم ممنوعيتي كه در خريد بازيكنان در نيم‌فصل ابتدايي فصل جاري دارد، ممكن است يكي از مقاصد مد نظر محرز باشد.
مقصد احتمالي: آرسنال، تاتنهام، اتلتيكو
قيمت احتمالي: بين 40 تا 50 ميليون يورو
فیلیپه كوتينيو
او مي‌تواند جنجالي‌ترين خريد بارسا در اين فصل لقب بگيرد و به كمك اين تيم بيايد تا به روزهاي پرافتخارش بازگردد. مشكل بزرگ پيش‌روي اين بازيكن برزيلي در مسير انتقال به بارسا اين است كه در ژانويه گذشته قراردادش را با ليورپول تمديد كرده. با اين وجود او از تمايلش به بارسا صحبت مي‌كند و اخيراً گفته: «بارسا يكي از بهترين تيم‌هاي دنياست. تا به اينجا هيچ پيشنهادي دريافت نكرده‌ام و اگر پيشنهادي برسد، مدير برنامه‌هايم به بررسي آن خواهد پرداخت.» اين‌طور به نظر مي‌رسد سبك بازي او كاملاً با سبك بازي بارسا جور در‌مي‌آيد و او مي‌تواند خريد ايده‌آلي براي آبي‌واناري‌ها باشد.
مقصد احتمالي: بارسلونا
قيمت احتمالي: 80 تا100 ميليون يورو
ديگو كاستا
صحبت‌هايي در مورد احتمال بازگشتن ديگو كاستا به اتلتيكومادريد مطرح شده است. فوتبال چين هم يكي از مقاصد احتمالي او براي فصل بعد خواهد بود. البته چند روز پيش مهاجم چلسي در صحبت‌هايي اعلام كرد تنها قصدش، بازگشت به تيم سيمئونه است: «اگر بخواهم از چلسي بروم، تنها يك تيم است كه مد نظرم است.» كاستا حالا عملاً از چلسي اخراج شده اما محروميت اتلتيكو در جذب بازيكن، كار او را براي بازگشت به اين تيم سخت خواهد كرد اما با اين وجود نبايد، اين احتمال را منتفي دانست.
مقصد احتمالي: اتلتيكومادريد
قيمت احتمالي: 70 تا 100 ميليون يورو
خامس رودريگس
او در طول فصلي كه گذشت جنجال‌هاي زيادي را در رئال‌مادريد به پا كرد. قرار گرفتن در اولويت دوم زيدان، باعث شد خامس بارها صحبت‌هايي جنجالي را بر زبان بياورد. يك روز از ماندن مي‌گفت و فردايش از رفتن صحبت مي‌كرد اما تعويضش در بازي با سويا كه آخرين بازي رئال در ورزشگاه برنابئو بود و دست زدن او براي هواداران در طول چند دقيقه، رنگ و بوي خداحافظي مي‌داد. از منچستريونايتد به عنوان اصلي‌ترين مشتري او ياد مي‌شود. خامس به دنبال تيمي است كه در آنجا احساس مهم بودن بكند و يونايتد بيش از ساير تيم‌ها به دنبال جذب او است.
مقصد احتمالي: منچستريونايتد
قيمت احتمالي: 60 تا 80 ميليون يورو
آنتوان گريزمن
هيچ‌كس به احتمال جدايي او از اتلتيكو فكر نمي‌كرد تا اينكه خود گريزمن در صحبت‌هايي جنجالي درها را به روي ساير تيم‌ها باز كرد و از احتمال انتقالش به منچستريونايتد گفت. شايد هم اين استراتژي گريزمن براي افزايش دستمزدش در اتلتيكو بوده باشد و ممكن هم هست كه يك اتفاق قريب‌الوقوع در راه باشد. ولي واقعيت اين است تيم‌هاي بزرگ اروپايي براي جذب او با هم رقابت مي‌كنند. گريزمن بارها گفته تكليف آينده‌‌اش را به زودي روشن خواهد كرد.
مقصد احتمالي: منچستريونايتد
قيمت احتمالي: 90 تا 120 ميليون يورو
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.