سیاسی print
عضو کمیسیون امنیت ملی : حرکات تروریستی اخیر تاثیر بر اقتدار کشور نداشته است
نامه نیوز
0 comment   19 visibility
پنجشنبه 25 خرداد 1396 ساعت 04:30
چکیده مطلب
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت : حرکت ترویستی اخیر تاثیری بر اقتدار کشور نداشته و جمهوری اسلامی ایران همچنان جزء امن ترین و مقتدرترین کشور در منطقه و دنیاست.
 علی نجفی چهارشنبه شب در جلسه شورای اداری بابل افزود : حرکت تروریستی اخیر در ایران زمانی رخ داد که کشور ما یک انتخابات با شکوه را در عرصه بین المللی به عنوان یک قدرت مطرح به رخ جهانیان کشید و با اقتدار منافع خود را دنبال می کرد.
به گزارش نامه نیوز، نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت : این حرکت عده ای تکفیری به هیچ عنوان از اقتدار ایران نکاسته است و کشورمان با قدرت در حال پیشرفت و توسعه است .
وی افزود : بسیار خرسندیم که ایران به عنوان منادی صلح و امنیت در منطقه و در سطح جهان مطرح است و بارها اعلام کردیم که اسلام دین رفعت و مهربانی است و حرکت های تروریستی یک عده تکفیری هیچ ارتباطی با اسلام ندارد.
این نماینده مجلس گفت : بعد از حرکت تروریستی داعش در تهران ، مجلس جلسه های متعددی با وزیر کشور ، وزارت اطلاعات و فرماندهان ارشد سپاه برگزار کرد و خوشبختانه سازو کارهایی تعریف شده است که امنیت برخی از مکان های اولویت دار مورد توجه ویژه قرار گیرد.
در دو حمله تروریستی جداگانه که چهارشنبه هفته پیش رخ داد، ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی (ره) هدف تیراندازی پنج تن از مهاجمان انتحاری مسلح قرار گرفت که در نتیجه آن، 17 نفر شهید و 56 نفر مجروح شدند.
به گفته منابع امنیتی، با هوشیاری ماموران پلیس حرم مطهر امام خمینی(ره)، یکی از مهاجمان انتحاری قبل از اقدام مورد اصابت گلوله قرار گرفت و فرد انتحاری دیگر نیز خود را منفجر کرد. سه مهاجم به ساختمان مجلس نیز در جریان درگیریها به هلاکت رسیدند.
وزارت اطلاعات با افشای هویت و عکس ترویستها اعلام کرد: «تیم عملیاتی داعش که در عملیات تروریستی حرم مطهر و مجلس شورای اسلامی مشارکت داشتند 5 نفر از عناصر تروریست سابقه دار وابسته به گروه های وهابی و تکفیری بودند که پس از جذب توسط گروهک تروریستی داعش، از کشور خارج شده و در جنایات این گروهک تروریستی در موصل و رقه مشارکت داشتند.»
گروهک تروریستی داعش همان روز مسئولیت حمله به ساختمان مجلس و حرم امام(ره) را برعهده گرفت.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.