علمی print
بردن کودک به مهد کودک، بهترین سن
نی نی بان
0 comment   4 visibility
شنبه 27 خرداد 1396 ساعت 10:45
چکیده مطلب
یک روانشناس کودک با اشاره به این‌که میل به حضور در جمع همسالان از سن سه سالگی در کودکان بروز می کند، گفت: چنانچه کودک تمایلی به حضور در مهدکودک نداشته باشد و با اجبار به این محیط سپرده شود، دچار اضطراب جدایی از والدین خواهد شد.

ایسنا: میل به حضور در جمع همسالان از سن سه سالگی در کودکان بروز می کند، چنانچه کودک تمایلی به حضور در مهدکودک نداشته باشد و با اجبار به این محیط سپرده شود، دچار اضطراب جدایی از والدین خواهد شد.

کودکان به طور طبیعی از سه سالگی میل به بازی موازی یعنی بازی با همسالان خود را احساس می‌کنند، اما تا حدودی خود محورند و معمولا ترجیح می‌دهند به تنهایی اما در کنار سایر کودکان به بازی بپردازند.
لازم است کودکان را در محیط‌هایی که همسالانشان در آنجا حضور دارند، مانند پارک، مکان های بازی و تفریحی قرار دهیم که مهدکودک از بهترین این نوع فضاهاست.
بعد از این سن(سه سالگی) هنوز وابستگی کودک به خانواده قطع نشده و بهتر است قبل از مهدکودک، والدین کودک خود را بین سایر کودکان قرار دهند، اما آنها را تنها رها نکنند.
زمانی پدر و مادر می‌توانند کودک خود را در محیط‌های مهدکودک و یا هر محیط بازی و تفریحی دیگر تنها بگذارند که به همسالان خود علاقه‌مند شده باشد و احساس تنهایی نکند.
ممکن است کودکی که به مهدکودک سپرده می‌شود روزهای اول دچار بی قراری شود و از این رو لازم است والدین در اولین روزها زودتر دنبال فرزند خود بروند و یا با ارتباط تلفنی از وی با خبر شوند.
حضور در مهدکودک زمینه رشد اجتماعی کودکان را فراهم می‌کند
مهدکودک ها هم باید از مربیان آموزش دیده استفاده کنند و در صورت امکان حضور یک روانشناس کودک در مهد ضروری است، تا آموزش های لازم را به مربیان و والدین کودکان ارائه دهد.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.