علمی print
خواب بد نوزاد، شیر من کمه؟
نی نی بان
0 comment   7 visibility
یکشنبه 28 خرداد 1396 ساعت 12:55
چکیده مطلب
نوزاد ۴۰ روزه ای دارم که خواب خوبی نداره و شبها به سختی میخوابد آیا شیر من براش کمه که تند تند طلب شیر میکنه و خواب خوبی نداره؟
 سوال مخاطب نی‌نی‌بان: نوزاد ۴۰ روزه ای دارم که خواب خوبی نداره و به سختی شبها همراه با کلی گریه ۳ ۴ صبح میخوابد شیر خودم میخورد و شبها ۳ سی سی شیرخشک وزن تولد ۲۹۰۰ و وزن الان ۴۸۰۰ شبها هر ۱ ساعت یبار طلب شیر میکنه اگر بعد اتمام شیر دهی کمی شیرخشک بخوره تا ۳ ساعت هم میخوابه آیا شیر من براش کمه که تند تند طلب شیر میکنه و خواب خوبی نداره؟ و اینکه دل درد هم داره و مدفوع سخت میکنه مگر دل و سوراخ معقد را با روغن چرب کنیم.
پاسخ دکتر شهرام مرزدارانی، فوق تخصص نوزادان:
وزن گیری فرزندتان خیلی خوب است. تنها مشکل فقط این است که کولیک گرفته است و زیاد شیرخواستنش هم به همین دلیل است نه گرسنگی. در صوتی که نوزادتان شیرخشک می خورد بهتر است گیگوز یا ببلاک کامفورت استفاده کنید. این دو شیرخشک درد بچه را کمتر می کند. این درد به طور خود به خود تا یکی دو ماه دیگر خوب می شود. در مورد سفت مدفوع کردن هم اگر از این شیرخشک ها استفاده شود، مدفوع نرم می شود. اما اگر این موضوع در حال جدی شدن است، عفونت ادراری و مشکلات روده ای باید بررسی شود.بنابراین به یک متخصص اطفال مراجعه کنید تا فرزندتان را معاینه کند. همچنین شما می توانید در شیرخشک یک حبه قند بزنید تا مدفوعش نرم تر شود.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.