بین الملل print
پاسخ مسکو به سخنان وزیر خارجه اوکراین درباره ناتو و اتحادیه اروپا
مهر
0 comment   8 visibility
یکشنبه 28 خرداد 1396 ساعت 17:45
چکیده مطلب
سخنگوی وزارت خارجه روسیه به اظهارات همتای اوکراینی خود درباره لزوم آموزش ناتو توسط این کشور و نیز عدم آمادگی اتحادیه اروپا برای پذیرش کی یف واکنش نشان داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، ماریا زاخاروا سخنگوی وزارت خارجه روسیه به سخنان «پاول کلیمکین» (Pavel Klimkin) همتای اوکراینی خود واکنش نشان داد.
«پاول کلیمکین» وزیر خارجه اوکراین روز گذشته در مصاحبه ای اعلام کرده بود که به اتحادیه اروپا نمی پیوندد چرا که این اتحادیه هنوز آمادگی لازم در این خصوص را ندارد. وی همچنین از لزوم آموزش کی یف به ناتو سخن گفته بود.
در واکنش به اظهارات وزیر خارجه اوکراین، ماریا زاخاروا امروز در صفحه فیس بوک خود نوشت: هرکلمه و هرحرف او جالب است! حتماً ناتو با اوکراین راحت تر برای چالش های جدید آماده خواهد شد تا بدون کی یف. می دانید چرا؟ برای آنکه یک چالش کمتر می شود. نظر شما راجع به این پیشنهاد وسوسه انگیز چیست که ناتو از اوکراین آماگی نظامی را یاد بگیرد، چرا که کی یف به همه اطمینان می دهد که هزاران تانک روسی در دُنباس است.
سخنگوی وزارت خارجه روسیه همچنین در خصوص سخنان همتای اوکراینی خود درباره الحاق اوکراین به اتحادیه اروپا نیز گفت: البته، شگفت انگیز این است که چرا اوکراین هنوز به اتحادیه اروپا ملحق نشده است. برای آنکه این کشور به حدی کامل است که این امر باید محقق شود. باور ندارید؟ پرواز دولت اوکراین به ماه زمانی اتفاق می افتد که خود ماه برای اینکار آماده باشد وکی یف عجله ای برای آن ندارد.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.