فرهنگی print
در مسافر تورنتو شد
ایسنا
0 comment   7 visibility
دوشنبه 29 خرداد 1396 ساعت 16:50
چکیده مطلب
نمایش"در" در بیست و نهمین جشنواره بین المللی تئاتر فرینج تورنتو به روی صحنه می رود.
به گزارش ایسنا، طبق گزارش رسیده، جشنواره تئاتر فرینج تورنتو یکی از معتبرترین جشنواره‌های تئاتر دنیاست که همه ساله با حضور حدود 70 گروه خارجی در تورنتو کانادا برگزار می‌شود.
در ادامه روابط عمومی نمایش اعلام کرده است که "نمایش"در"  تنها نمایشی است که امسال موفق شده از ایران در این جشنواره مهم بین المللی در کنار اجراهایی از کشورهای آمریکا ، آلمان، کانادا، فرانسه و... قرار بگیرد."
این نمایش که پیش از این در کشورهای آلمان، سوئد و آمریکا به صحنه رفته است،پس از اجرا در تورنتو بلافاصله عازم فرانسه می‌شود تا در بخش آفِ هفتادو یکمین جشنواره بین المللی تئاتر اوینیون نیز به روی صحنه برود.
این نمایش به نویسندگی و کارگردانی مهدی مشهور و بازی شیوا مکی نیان و مینا زمان لحظاتی از زندگی دو زن ایرانی را روایت می‌کند که هر کدام به دلایلی قصد دارند از تهران به تورنتو مهاجرت کنند، شخصی به نام اقای گل بهاری قرار است کارهای مهاجرت آنها را انجام بدهد اما...
از دیگر عوامل این نمایش می‌توان به: مشاور کارگردان و صداپیشه: بنیامین اثباتی،طراح صحنه و لباس: سعید حسنلو، امور بین‌الملل: سارا رسولی، گرافیک: سید محمد مساوات اشاره کرد.
نمایش"در" به زبان انگلیسی از هفتم تا پانزدهم جولای 2017 در شهر تورنتو کانادا و از بیست و یکم تا بیست و پنجم جولای 2017 در اوینیون فرانسه به روی صحنه می‌رود.
گروه تئاتر «سایه» که عمده فعالیت‌هایش خارج از ایران است،  پیش از این نمایش "کلمات و مرد" به نویسندگی و کارگردانی مهدی مشهور را در کشورهای روسیه، ارمنستان، لیتوانی، ایتالیا، آلمان، فرانسه و  آمریکا اجرا کرده است.
انتهای پیام
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.