بین الملل print
تلاش 2 نماینده برای انتقال افراد انتحاری به پارلمان افغانستان
تسنیم
0 comment   7 visibility
دوشنبه 29 خرداد 1396 ساعت 16:55
چکیده مطلب
نماینده مردم بدخشان در پارلمان افغانستان اعلام کرد که بر اساس اطلاعاتی که به دبیرخانه مجلس رسیده است دو نماینده این کشور تلاش دارند تا مهاجمان انتحاری را به صحن علنی سنا و پارلمان افغانستان انتقال دهند.
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «نیلوفر ابراهیمی» نماینده بدخشان در پارلمان افغانستان اعلام کرد که بر اساس گزارش‌هایی که از بخش اداری مجلس نمایندگان دریافت کرده است، دو تن از نمایندگان افغان تلاش دارند تا مهاجمان انتحاری را به داخل صحن علنی این مجلس انتقال دهند.
وی هشدار داد که پارلمان افغانستان نیز ممکن است شاهد حمله خطرناکی باشد زیرا یک سناتور و یک عضو پارلمان این کشور قرار است به مهاجمان انتحاری برای نفوذ به داخل مجلس کمک کنند.
نیلوفر ابراهیمی تصریح کرد: این نخستین باری است که نهادهای امنیتی افغان این اطلاعات را در اختیار پارلمان افغانستان قرار داده‌اند.
نماینده بدخشان از رئیس پارلمان افغانستان خواست تا اسامی نمایندگانی که قصد ارتکاب این جنایت را دارند در صحن مجلس افشا شود.
وی از نیروهای امنیتی افغان نیز خواست تا علیه آنها هر چه سریعتر اقدام کند.
به گزارش آوا، «ظهیرسعادت» نماینده پنجشیر نیز اعلام کرد که هیئت اداری و به ویژه رئیس پارلمان افغانستان مکلف است تا در این مورد اگر به رسانه‌ها توضیح نمی‌دهند حداقل باید به نمایندگان پارلمان توضیح دهد.
«عبدالرئوف‌ابراهیمی» رئیس پارلمان افغانستان نیز دریافت گزارش اطلاعاتی در این مورد را تائید کرده است.
وی تصریح کرد که جزئیات این موضوع را هنوز نمی‌تواند رسانه‌ای کند اما در این مورد از دو روز گذشته نشست‌هایی با نهادهای امنیتی داشته است.
رئیس پارلمان افغانستان در ادامه تاکید کرد که تلاش‌های نهادهای امنیتی افغان در رابطه با این موضوع جریان دارد.
این در حالی است که مقامات امنیتی افغان تا کنون در این مورد اظهار نظری نکرده‌اند.
دو سال قبل نیز پارلمان افغانستان شاهد حملات گروهی مهاجمان انتحاری قرار گرفت که قبل از رسیدن به صحن مجلس از سوی نیروهای امنیتی افغان هدف قرار گرفتند.
انتهای پیام/.
ما را در فیسبوک، توییتر و تلگرام دنبال کنید.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.