بین الملل print
سقوط 6 پاسگاه پلیس در تشدید حملات طالبان به ولایت تخار در شمال افغانستان
تسنیم
0 comment   13 visibility
دوشنبه 29 خرداد 1396 ساعت 16:56
چکیده مطلب
مقامات امنیتی افغان در شمال افغانستان اعلام کردند که 6 پاسگاه پلیس بر اثر تشدید حملات طالبان به مواضع این نیروهای امنیتی افغان در ولایت تخار سقوط کرده است.
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، درگیری‌ها بین نیروهای امنیتی افغان و طالبان زمانی آغاز شد که افراد طالبان روز گذشته با ورود از شهرستان «دشت‌ارچی» ولایت قندوز به ولاایت تخار به شهرستان‌های «خواجه‌غار» و «خواجه بهاالدین» حمله کردند.
بر اساس گزارش‌ها روز گذشته طالبان 10 روستای شهرستان خواجه‌غار را تصرف کردند و امروز نیز مقامات افغان از سقوط 6 پاسگاه در این دو شهرستان خبر داده‌اند.
به نظر می‌رسد که گروه طالبان در ولایت تخار همچنان در حال پیشروی هستند و مسیرهای مواصلاتی «خواجه بهاالدین» و «درقد» نیز از سوی این گروه مسدود شده‌ است.
«سنت‌الله‌تیمور» سخنگوی والی تخار اعلام کرد که نیروهای ویژه افغان به خط مقدم درگیری‌ها اعزام شده‌اند.
وی افزود که در درگیری‌های خواجه غار تا کنون پنج نفر از جمله فرمانده و معاون پلیس محلی این شهرستان کشته شده‌اند.
سخنگوی والی تخار تاکید کرد که در صورت عدم توجه حکومت مرکزی ممکن است شهرستان های مرزی خواجه غار، خواجه بهاءالدین، «ینگی قلعه» و «درقد» به دست طالبان سقوط کنند.
این در حالی است که این دو شهرستان ولایت تخاربا کشورهای آسیای مرکزی مرز مشترک دارد و از مسیرهای اصلی قاچاق مواد مخدر به کشورهای آسیای مرکزی در شمال افغانستان محسوب می‌شود.
انتهای پیام/.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.