استان ها print
پروژه های عمرانی فرهنگی در روستاهای گلستان احداث شود
مهر
0 comment   6 visibility
دوشنبه 29 خرداد 1396 ساعت 17:00
چکیده مطلب
گرگان- مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: لازم است پروژه‌های عمرانی فرهنگی در روستاهای گلستان افزایش پیدا کند و زکات منبع مناسبی برای این امر است.
به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام نورالله ولی نژاد ظهر دوشنبه در جلسه شورای زکات استان گلستان اظهار کرد: از آنجایی که پرداخت زکات واجب بوده انجام این عمل از سوی مردم توفیقی محسوب می‌شود.
وی افزود: برای اینکه حلاوت و زیبایی زکات به مردم چشانده شود باید تلاش کرد پروژه‌های عمرانی در سطح استان را گسترش داد تا مردم ببیند زکاتی که پرداخت می‌کنند دوباره به خودشان به نحوی دیگر پرداخت می‌شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: نظام به روستا خدمات زیادی از جمله آب، برق، گاز، ساخت جاده و ... ارائه شده است اما این خدمات در بخش فرهنگی کمرنگ تر بوده است.
حجت الاسلام ولی نژاد افزود: زکات منبع معنوی و خوبی است که می‌توان در بحث پیشرفت پروژه‌های فرهنگی در روستاها از آن بهره برد.
وی تصریح کرد: برخی عوامل از جمله مهاجرت معکوس موجب آسیب رساندن به حوزه فرهنگی شده است و لازم است از تمام توان خود برای برطرف کردن این آسیب‌ها بهره ببریم.
ساخت اماکن درمانی از منبع زکات
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان گلستان هم در این جلسه پیشنهاد کرد: بهتر است پروژه ای در راستای ساخت مراکز درمانی مورد نیاز در استان تعریف شود که بخشی از مبلغ ساخت آن از منبع زکات پرداخت شود و سودهی این مراکز صرف امور نیازمندان شود.
این پیشنهاد از سوی نماینده ولی فقیه در استان گلستان و سایر اعضای شورای زکات استان مورد استقبال قرار گرفت.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.