اجتماعی print
کمک 60 میلیارد تومانی خیران در جشن های گلریزان تا امروز
صدا و سیما
0 comment   6 visibility
دوشنبه 29 خرداد 1396 ساعت 16:58
چکیده مطلب
مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: از آغاز ماه مبارک رمضان امسال تا امروز بیش از 60 میلیارد تومان در جشن های گلریزان سراسر کشور به همت نیکوکاران جمع آوری شده است.
سید اسدالله جولایی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود: امسال قرار بود حدود 300 جشن گلریزان برای آزادی زندانیان غیرکلاهبرداری و غیرعمد در سراسر کشور برگزار شود که در برخی استان ها مانند خوزستان با وجود مشکلات گرمی هوا و دیگر مشکلات 40 جشن گلریزان برگزار شد و برای نمونه در تبریز در یک جشن گلریزان چهار میلیارد تومان و در اصفهان نیز به همین میزان جمع آوری شد و امسال استان های سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و آذربایجان غربی هم تلاش بسیار خوبی برای جذب کمک نیکوکاران داشتند.
وی از عموم مردم به سبب توجه به آزادی جرایم غیرکلاهبرداری قدردانی کرد و گفت: تا امروز که بیست و چهارمین روز ماه مبارک رمضان است 60 میلیارد تومان در جشن های گلریزان کشور جمع آوری شده است که قطعاً تا پایان ماه مبارک رمضان میزان کمک ها افزایش خواهد یافت و پس از پایان این ماه گزارش کامل و جامعی ارائه می کنیم.
جولایی :‌مددجویان ستاد دیه بدهی خُرد ندارند
مدیر عامل ستاد دیه کشور گفت:‌ همه زندانیانی که به واسطه جرایم غیرعمد و غیرکلاهبرداری در زندان هستند بدهی بیش از 20 میلیون تومانی دارند و هم اکنون محکومِ غیرعمد واجد شرایطی با بدهی خُرد در زندان وجود ندارد.
سید اسدالله جولایی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما مبنی بر اینکه هم اکنون چه تعداد زندانی مرتکب جرایم غیرکلاهبرداری و غیرعمد در زندان ها به سر می برند؟ گفت: طبق آنچه که رئیس سازمان زندان ها چندی پیش اعلام کرد ما 15 هزار زندانی غیرکلاهبرداری داریم که هشت هزار نفر از این تعداد فقط جرمشان غیرعمد و غیرکلاهبرداری است و بقیه در کنار یک جرم غیرعمد، جرم عمد هم دارند.
جولایی افزود: ستاد دیه بر اساس اساسنامه اش فقط به جرایم غیرعمد کمک می کند و اگر هم با افرادی مواجه شویم که غیر از جرایم غیرعمد جرایم عمد هم داشته باشند حتماً برای کمک به آنها باید در کمیته ای ویژه تصمیم گیری کنیم.
وی گفت: ما در طرح بهار انقلاب تا بهار طبیعت که سال گذشته برگزار شد اعلام کردیم که همه بدهکاران غیرکلاهبرداری و غیرعمد که بدهی زیر 22 میلیون تومان دارند آزاد می شوند و همین طور هم شد و 1500 نفر با پرداخت مبلغ بیش از 26 میلیارد تومان آزاد شدند و ما مجدد قبل از ماه مبارک رمضان امسال هم از همه نمایندگی های ستاد دیه در سراسر کشور خواستیم که افرادی را که زیر 20 میلیون تومان بدهی دارند و به دلیل جرایم غیرعمد به زندان افتاده اند به ما معرفی کنند تا برای آزادی آنها پیگیری های لازم انجام شود.
جولایی افزود: بنابراین ما هم اکنون تحت هیچ شرایطی زندانی غیرکلاهبردار با بدهی زیر 20 میلیون تومان نداریم.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.