فرهنگی print
حضور نویسندگان کودک در نمایشگاه روی دیگر پنجره
ایسنا
0 comment   6 visibility
دوشنبه 29 خرداد 1396 ساعت 17:01
چکیده مطلب
مصطفی رحماندوست و جمال‌الدین اکرمی با حضور در نمایشگاه نقاشی «روی دیگر پنجره» که به یاد زنده‌یاد عباس کیارستمی برگزار می‌شود، برای کودکان آسیب‌دیده از ایدز قصه‌گویی و شعرخوانی می‌کنند.
 به گزارش ایسنا، به مناسبت برپایی نمایشگاه نقاشی «روی دیگر پنجره» در گالری دارگون که به نمایش آثار هنری ۴۳ هنرمند پس از تماشای فیلم «‌ABC آفریقا»ی این کارگردان فقید  می‌پردازد، مصطفی رحماندوست و جمال‌الدین اکرمی با حضور در این نمایشگاه برای کودکان آسیب‌دیده از ایدز به اجرای برنامه‌  خواهند پرداخت.
«‌ABC آفریقا» ساخته عباس کیارستمی فیلمی با موضوعیت «ایدز» است که ۴۳ هنرمند پس از تماشای آن، با تاثیرپذیری از این فیلم بر روی بوم‌های ۵۰*۵۰ سانتی‌متری با تکنیک آزاد دست به قلم شده‌اند. این فیلم، فیلمی است مستند با ساختار داستانی که به ماجرای سفر گروه عباس کیارستمی به قاره آفریقا می‌پردازد. آن‌ها طی این سفر قصد دارند فیلمی درباره بیماری ایدز و کودکان آفریقایی مبتلا به این بیماری بسازند.
در این نمایشگاه که بین اول تا چهاردهم تیرماه یعنی زادروز و سالگرد درگذشت این هنرمند فقید برگزار خواهد شد، کودکان عادی نیز طی گذراندن کارگاه نقاشی و قصه‌گویی آموزش‌های لازم را درباره بیماری ایدز فرامی‌گیرند.
گالری دارگون در خیابان شریعتی پایین‌تر از حسینه‌ ارشاد، خیابان کوشا قرار دارد.
انتهای پیام
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.