استان ها print
زکات نماد ارتباط مسلمانان با یکدیگر است/پرداخت۲۰۶میلیاردریال زکات
مهر
0 comment   8 visibility
دوشنبه 29 خرداد 1396 ساعت 17:04
چکیده مطلب
ارومیه- نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: زکات نماد ارتباط مسلمانان با یکدیگر است.
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی بعد از ظهر دوشنبه در جلسه شورای زکات استان اظهارداشت:خداوند متعال دو نماد شاخص را در آیات قرآن کریم مطرح می‌کند که یکی ارتباط با خداوند از طریق اقامه نماز است و دیگری ارتباط با مردم است که در مسئله زکات نمود پیدا می‌کند.
وی ادامه داد: آذربایجان غربی با پرداخت ۲۰۶ میلیارد ریال زکات و ۴۵ میلیارد ریال فطریه درسال گذشته در اجرای این سنت حسنه در کشور پیشتاز بود.
رئیس شورای زکات آذربایجان غربی افزود: نهادهای متولی زکات باید در هزینه کرد زکات پرداختی مردم به نیازمندان و طرحهای عمرانی عام المنفعه، مسائل شرعی و عدالت پرداختی  رارعایت کنند.
حجت‌الاسلام‌ قریشی گفت: زکات از مباحث اساسی دین اسلام است که باید مسلمانان در انجام این فریضه الهی اهتمام لازم را داشته باشند.
وی در ادامه افزود: خداوند متعال دو نماد شاخص را در آیات قرآن کریم مطرح می‌کند که یکی ارتباط با خداوند از طریق اقامه نماز است و دیگری ارتباط با مردم است که در مسئله زکات نمود پیدا می‌کند.
امام جمعه ارومیه عنوان کرد: همراهی نماز و زکات به جهت اهمیت ویژه آنها است، زیرا نماز در آیات قرآن کریم و روایات اسلامی از جایگاه خاصی برخوردار است و زکات نیز در دین اسلام در بُعد اقتصادی و اجتماعی و … بسیار اهمیت دارد و ذکر زکات در کنار نماز نشانه جامعیت اسلام و همه جانبه‌نگری دین مقدس اسلام است.
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی با بیان اینکه زکات مخصوص اسلام نیست بلکه در ادیان پیشین نیز بوده است، افزود: زکات و نماز از مشترکات همه ادیان آسمانی است، حضرت عیسی (ع) در گهواره به سخن آمد و گفت: «اَوصانی بالصّلوة و الزّکاة» خداوند مرا به نماز و زکات سفارش کرده است.
وی زکات فطره را یکی از این واجبات مهم عنوان کرد که از زمان غروب آخرین روز ماه مبارک رمضان بر هر مسلمانی واجب می‌شود و سرپرست خانواده بایستی برای خود و همه کسانی که نان‌خور او هستند زکات فطره پرداخت کند.
امام‌جمعه ارومیه با بیان اینکه بهتر است زکات فطره به همسایگان و خویشاوندان نیازمند پرداخت شود افزود: اگر کسی هم نتوانست زکات فطره را به دست نیازمندان واقعی برساند، ستاد زکات فطره استان صندوق‌هایی را به منظور دریافت فطریه در پایگاه‌ها، مساجد، مصلاها و محل‌های برگزاری نماز عید فطر تدارک دیده‌اند.
وی با بیان اینکه افرادی که در این زمینه فعالیت می‌کنند دارای کارت شناسایی متحدالشکل، بیان کرد: شهروندان در ارائه فطریه و کفاره خود به پایگاه‌ها و صندوق‌های دارای مجوز و با نام و نشان مشخص و داشتن کارت شناسایی افراد اقدام کنند.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.