فرهنگی print
نمایشگاه کلام وحی در نگارخانه ترانه باران برپا شد
فارس نیوز
0 comment   6 visibility
دوشنبه 29 خرداد 1396 ساعت 17:02
چکیده مطلب
نگارخانه ترانه باران با هدف توسعه و ترویج فرهنگ و هنر ایرانی و اسلامی با حمایت از هنر خوشنویسی در ماه مبارک رمضان اقدام به برگزاری نمایشگاه «کلام وحی» با همکاری انجمن خوشنویسان ایران کرده است.
به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، در این نمایشگاه آثار اساتید برتر و چهره های ماندگار هنرخوشنویسی ایران از جمله استادان غلامحسین امیرخانی، یدالله کابلی، محمد سلحشور، علی شیرازی،  فلسفی، علی اشرف صندوق آبادی، احمد پیله چی و استاتید دیگری به معرض نمایش گذاشته می‌شود.
سیده محبوبه کاظمی دولابی مدیر مسئول نگارخانه ترانه باران ضمن تأکید بر نقش هنر های ایرانی و اسلامی در تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: نباید از نقش اشتغالزایی و ثأثیر بر تولیدات داخلی این هنر نیز غافل شد. چرا که حمایت ازهنر خوشنویسی با توجه به کثرت هنرمندان و نقش هنر خوشنویسی بر زندگی اطراف ما بسیار حائز اهمیت است،چرا که می توانیم در تولیدات محصولات متنوع اقدام کنیم علاوه بر ملزومات هنری آن، که از دیده ها پنهان نیست. اشتغال هنرمندان و هنرجویان و دلگرمی و امید آنان ،مسئله ی بسیار مهمی است که انتظار میرود مسئولان فرهنگی ما بیشتر از گذشته به این مهم توجه کنند و با بی مهری و تنها سخن گفتن بدون عمل ،امید را در جامعه ی هنرهای اصیل و محوری از بین نبرند.
وی افزود: با توجه به فعالیتها و کارآفرینی هنری که در این حوزه انجام شده که مطابق با سیاستهای فرهنگی کشور و سند چشم انداز ١٤٠٤ است ولی متأسفانه توجهی به هنر از دیدگاه اقتصادی کارآمد به آن نشده .امید واریم به زودی شاهد رونق اقتصادی در این حوزه باشیم تا علاوه بر تغییر معاش در زندگی هنرمندان ،امید و شادابی آنان در تولیدات اثار هنری ،به هر چه بیشتر توسعه ی اقتصادی و فرهنگی کشور عزیزمان ایران منجر شود.
انتهای پیام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.