علمی print
پیشگیری از عقیم شدن، شدنیه؟
نی نی بان
0 comment   13 visibility
دوشنبه 29 خرداد 1396 ساعت 19:46
چکیده مطلب
معاون فنی دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: آمار کشور نشان می‌دهد تقریبا 98 درصد خانواده‌ها دوست دارند دو فرزند داشته باشند.
معاون فنی دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: آمار کشور نشان می‌دهد تقریبا 98 درصد خانواده‌ها دوست دارند دو فرزند داشته باشند.
دکتر محمد اسلامی در همایش تبیین سیاست‌های کلی جمعیت مبتنی بر سلامت مادر و کودک در رفسنجان، اظهار کرد: اگر کشورها بتوانند جمعیت را مدیریت کنند یکی از عوامل اقتدار آنها تلقی می‌شود.
وی به نرخ باروری در شهرهای مختلف استان کرمان در سال 1390 اشاره کرد و افزود: در سال گذشته بیش از 650 هزار زوج در کشورازدواج کردند و در 11 ماه 22 هزار زوج یعنی 3.4 درصد آنها طلاق گرفتند.
اسلامی تصریح کرد: یکی از اصلی‌ترین اصول این است که ما باید مردم را توانمند کنیم تا درباره سلامت خود اطلاع داشته باشند و سطح سواد مردم درباره سلامت باروری را بالا بریم.
وی بهترین سن برای باروری را 18 تا 35 سال اعلام کرد و گفت: برای ازدواج نباید تاخیر ایجاد کرد تا توان باروری پایین نیاید. خدمات ما باید به سمت افزایش بارداری‌های ارادی و برنامه‌ریزی شده پیش رود.
معاون فنی دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با اشاره به اینکه تمایل فرزندآوری خانواده‌ها 2.3 درصد است، تصریح کرد: آمار کشور نشان می‌دهد تقریبا 98 درصد خانواده‌ها دوست دارند دو فرزند داشته باشند. فاصله ایمن بین دو بارداری 3 تا 5 سال است و هر عددی که بالای 5 سال باشد مغایر با سلامت است.
وی عنوان کرد: حدود 20 درصد زوجین در کشور نابارور هستند و به دنبال این هستیم که بارداری های پرخطر را کم کنیم. پیش از آنکه مردم به سمت درمان ناباروری بروند باید به آنها آموزش داد که نابارور نشوند.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.