علمی print
افزایش وزن و ناباروری، آقایان دقت کنید
نی نی بان
0 comment   14 visibility
دوشنبه 29 خرداد 1396 ساعت 19:51
چکیده مطلب
یکی از مطالعات اخیر نشان می‌دهد که فقط وزن زنان در تلاش زوج‌ها برای بارداری اهمیت ندارد، بلکه وزن هر دو نفر بر شانس بارداری تاثیر می‌گذارد.
یکی از مطالعات اخیر نشان می‌دهد که فقط وزن زنان در تلاش زوج‌ها برای بارداری اهمیت ندارد، بلکه وزن هر دو نفر بر شانس بارداری تاثیر می‌گذارد. به‌گفته محققان، وقتی که هر دو نفر مبتلا به چاقی باشند، شانس بارداری در طول هر چرخه قاعدگی نسبت به زوج‌هایی که وزن طبیعی دارند، تا ۵۰۰ درصد کاهش پیدا می‌کند. به عبارت دیگر، زوج‌های چاق به زمان طولانی‌تری برای باردار شدن نیاز دارند. محققان در این مطالعه با ۵۰۱ زوج مصاحبه کردند و اطلاعات کاملی درباره سبک زندگی، عادت‌های روزانه و سوابق پزشکی و باروری آنان به دست آوردند.
علاوه بر این، وزن و قد همه این زوج‌ها با دقت اندازه‌گیری شد و اندزه دور کمر آنان هم به ثبت رسید. یافته‌های نهایی نشان دادند که قرار گرفتن شاخص توده بدن (BMI) زوج‌ها در محدوده بالاتر از ۳۵، زمان باردار شدن را ۵۵ درصد طولانی‌تر می‌کند. علاوه بر این، مبتلا بودن زوج‌ها به کلسترول خون بالا، این زمان را به ۵۹ درصد طولانی‌تر از حالت عادی می‌رساند. با این حساب، یکی از مهم‌ترین توصیه‌های پزشکی به افراد چاقی که قصد بارداری دارند، پایین آوردن وزن خود تا محدوده طبیعی و استاندارد است.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.