اجتماعی print
امکانات مطلوب در آموزش فنی و حرفه ای تهران نیست
صدا و سیما
0 comment   19 visibility
دوشنبه 29 خرداد 1396 ساعت 19:59
چکیده مطلب
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران گفت: حتی یک درصد از امکانات این بخش در استان مطلوب ارزیابی نشده است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و  سیما، مجید طهرانیان در سومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران گفت: 30 درصد از امکانات آموزش فنی وحرفه ای قابل قبول ، 30 درصد نیاز به توجه ویژه و 40 درصد از امکانات درشرایط نامطلوب قرار دارد.
وی افزود: 13 درصد کارگاه های مهارت آموزی مطلوب ، 42 درصد قابل قبول ، بیش از 30 درصد نیازمند توجه و 10 درصد نامطلوب است.
طهرانیان گفت: در استان تهران 6 آموزشگاه دولتی ، در شهر تهران 10 آموزشگاه دولتی در شهرستان های استان و در بخش خصوصی نیز 143 آموزشگاه در تهران و  59 آموزشگاه در شهرستان های استان ویژه برادران است.
وی درباره آموزشگاه های خواهران در استان تهران نیز دو آموزشگاه دولتی در شهر تهران  و 3آموزشگاه در شهرستان و همچنین در بخش خصوصی هزارو 185 آموزشگاه  در شهر تهران و  484 آموزشگاه در شهرستان های استان فعال است .
طهرانیان افزود: آموزشگاه های دو منظوره ویژه خواهران و برادران نیز در تهران فعال است که در بخش دولتی 6 آموزشگاه و در بخش خصوصی 411 آموزشگاه به این صورت فعالیت می کنند.
طهرانیان در ادامه گفت: طرح آموزش گردشگری به دهیاران به منظور جلب گردشگر، از جمله طرح های این اداره کل است.
وی با بیان اینکه 70 درصد از تعهدات این اداره را بخش خصوصی تقبل کرده است گفت: سال گذشته از 3 میلیون و 705 هزارو 634 نفر ساعت آموزش که  وظیفه این اداره کل بود 8 درصد نیز بیشتر مهارت آموزی شد و تنها در بخش پادگان ها و مهارت آموزی سربازان وظیفه کمی از برنامه عقب تریم که نیاز به جبران دارد.
وی افزود: نظارت بر آموزشگاه های بخش خصوصی از جمله وظایف این اداره کل است که باید توسعه یابد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران گفت: کمبود امکانات برای آزمون های الکترونیکی  و کارگاهی مهارت آموزان به منظور ارایه گواهینامه به گونه ای است که گاه یک و ماه و نیم زمان در نوبت آزمون باقی می مانند .
وی افزود: 400 کامپیوتر برای آزمون الکترونیک لازم است که تنها 120 سایت کامپیوتری فعال است.
طهرانیان گفت: بودجه های عمرانی و تملیکی آموزش فنی و حرفه ای استان بسیار کم و تنها 60 میلیون تومان درسال است که برای جلوگیری از تخریب یک واحد در شهرری نیازبه 200 میلیون تومان بودجه است.
وی خواهان همکاری بیشتر اتحادیه ها، صنوف ، کارخانجات و شهرک های صنعتی با آموزش فنی وحرفه ای شد و از همکاری اتحادیه طلا و جواهر به منظور برگزاری دوره ها و آزمون های مهارت آموزی و ارایه گواهینامه های معتبر به عنوان نخستین  اتحادیه که با آموزش فنی و حرفه ای استان همکاری می کند قدردانی کرد.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.