فرهنگی print
هشدار ستاد بحران خوزستان نسبت به وزش باد و گرد و خاک در دو روز آینده
عصر ایران
0 comment   11 visibility
دوشنبه 29 خرداد 1396 ساعت 20:02
ستاد بحران خوزستان با صدور اطلاعیه ای نسبت به وزش باد شدید و برخاستن گرد و غبار در روزهای دوشنبه تا چهارشنبه در استان هشدار داد.
به گزارش ایرنا در اطلاعیه اداره کل بحران استانداری خوزستان آمده است: هواشناسی استان وزش بادهای قابل ملاحظه تا نسبتا شدید از روز دوشنبه تا پنجشنبه هفته جاری و در نتیجه کاهش دید افقی و برخاستن گرد و خاک محلی را در غرب، مرکز، جنوب غرب و جنوب استان پیش بینی کرده است.
در ادامه این اطلاعیه آمده است: با توجه به اینکه در روزهای سه شنبه تا پنجشنبه سرعت وزش باد و شدت غلظت گرد و خاک بیشتر است، اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان نسبت به اتخاذ تمهیدات لازم از جمله آمادگی همه دستگاه های مرتبط و مراکز بهداشتی و درمانی و خدماتی و عملیاتی شهرستان، همچنین بازدید و بررسی مستمر پست ها و خطوط انتقال برق و تاسیسات و شبکه های آبرسانی اقدام کنند.
اطلاع رسانی به شهروندان به ویژه بیماران، کودکان، سالمندان، مسافران، عشایر، صیادان، صاحبان قایق های موتوری، کشاورزان و دامداران برای رعایت نکات ایمنی و بهداشتی مانند عدم تردد غیرضروری و قرار گرفتن در فضای باز و استفاده از ماسک مناسب در هنگام وقوع گرد و غبار در این اطلاعیه توصیه شده است.
در ادامه تاکید شده است: ضمنا با توجه به افزایش دما در روزهای آینده و پیش بینی وقوع گرد و خاک، دستگاه های اجرایی تامین کننده آب و برق شهرستان نسبت به برقراری کشیک شبانه روزی و افزایش تعداد اکیپ های عملیاتی برای تامین نیازهای پایدار شهروندان و رفع مسائل و مشکلات احتمالی اقدام کنند.
بر اساس گزارش هواشناسی خوزستان، با توجه به تقویت سیستم پرفشار جنب حاره ای تا روز چهارشنبه روند افزایش دما ادامه دارد. شدت گرد و غبار در روزهای سه شنبه و چهارشنبه بیشتر است و شعاع دید را در بستان، اهواز، آبادان، هندیجان، ماهشهر و شوش برای ساعاتی کاهش می دهد و ممکن است به یک هزار و 500 متر برسد.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.