استان ها print
دلیل اختلاس ها عمل نکردن به آموزه های قرآن است
فارس نیوز
0 comment   4 visibility
دوشنبه 29 خرداد 1396 ساعت 18:46
چکیده مطلب
استاد حوزه علمیه قم گفت: دلیل اختلاس‌ها و رباخواری‌ها در جامعه این است که نسبت به آموزه‌های قرآن تدبر لازم را نداریم و به این آموزه‌ها عمل نمی‌کنیم.
به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین ناصر رفیعی ظهر امروز در جلسه سخنرانی در حرم حضرت معصومه (س) با اشاره به ارتباط بین ایمان علم و عمل اظهار کرد: علم و عمل هر دو از ارکان ایمان هستند، اگر یکی از این دو در انسان نباشد، تضمینی برای رسیدن او به ایمان وجود ندارد، عمل بدون علم به نفاق منجر می‌شود.
وی ادامه داد: افراد زیادی هستند که چون ایمان محکمی ندارند، از شبهات در عرصه دین تأثیر می‌گیرند، شاهد افزایش شبهات در این عرصه در فضاهای حقیقی و مجازی هستیم.
استاد حوزه علمیه قم افزود: انسانی که ایمان حقیقی دارد، نه تنها مورد تأثیر شبهات دینی قرار نمی‌گیرد، بلکه این شبهات را برای دیگران رفع می‌کند.
رفیعی با اشاره به جنایت‌های استکبار جهانی در منطقه اظهار کرد: افرادی امثال پادشاهان سعودی، ترامپ و نتانیاهو همواره به مردم کشورهای مختلف در منطقه ظلم می‌کنند، اگر کسی دارای چشم بصیرت باشد، می‌تواند چهره جهنمی این افراد را ببیند.
وی ادامه داد: انجام عمل نیک، تقویت ایمان و تکیه کردن بر خداوند موجب سعادت انسان می‌شود، انسانی که توجه به حقایق آخرت داشته باشد، سعی می‌کند که برای آخرت توشه‌ای جمع کند و چنین انسانی به مادیات دنیا بی‌توجه می‌شود.
استاد حوزه علمیه قم افزود: دلیل اختلاس‌ها و رباخواری‌ها در جامعه این است که نسبت به آموزه‌های قرآن تدبر لازم را نداریم و به این آموزه‌ها عمل نمی‌کنیم، همچنین اینکه مسؤولان یکدیگر را متهم می‌کنند، اقدام اشتباهی است و چنین اقدامی، آسیب‌های زیادی را به دنبال دارد.
رفیعی با اشاره به اهمیت تدبر در قرآن کریم اظهار کرد: تدبر در این کتاب آسمانی مهم‌تر از قرائت قرآن است، اگر انسان نسبت به آیات قرآن کریم توجه لازم را داشته باشد، چنین توجهی موجب پیشرفت او خواهد شد.
وی ادامه داد: مؤمن واقعی همیشه از خشم خداوند در هراس است، چنین فردی به دلیل ترس از خدا، هیچ‌گونه وابستگی به دنیا ندارد و برای اینکه بتواند خودش را از عذاب الهی در امان نگه دارد، ذکر می‌گوید و دست از گناه برمی‌دارد.
استاد حوزه علمیه قم افزود: خداوند به انسان نعمت‌های زیادی داده است و انسان باید خدا را به خاطر این نعمت‌ها شکرگزاری و در راستای رضایت خداوند از این نعمت‌ها استفاده کند، انسان نباید به چیزهایی که دارد، بی‌توجه باشد.
رفیعی با اشاره به پاداش خداوند به انسان‌های مؤمن اظهار کرد: خداوند به این انسان‌ها پاداش‌های زیادی می‌دهد، نخستین پاداش خداوند به انسان‌های مؤمن اعتبار و آبرو است، به عنوان مثال امام خمینی (ره) توانستند که با اعتباری که خداوند به ایشان داد، رژیم پهلوی را ساقط و نظام جمهوری اسلامی را پایه‌گذاری کنند.
وی ادامه داد: از جمله دیگر پاداش‌هایی که خداوند به انسان‌های مؤمن می‌دهد، آمرزیده شدن و رزق کریم است، البته انسان‌های مؤمن ویژگی‌های خاصی دارند، از جمله این ویژگی‌ها این است که دل‌های آن‌ها در زمانی که نام خداوند در برابرشان برده می‌شود، می‌لرزد.
استاد حوزه علمیه قم در پایان خاطرنشان کرد: یکی از نشانه‌های انسان مؤمن این است که به خداوند توکل می‌کند، همچنین انفاق کردن در راه خدا از دیگر نشانه‌های چنین انسانی است.
انتهای پیام/ی
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.