استان ها print
صدور قرار مجرمیت برای ۱۳ موقوفه خوار ورامین و قرچک
مهر
0 comment   10 visibility
دوشنبه 29 خرداد 1396 ساعت 21:11
چکیده مطلب
قرچک- رییس اداره اوقاف شهرستان های پیشوا و قرچک از صدور قرار مجرمیت برای ۱۳ موقوفه خوار ورامین و قرچک خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد سیدی بعد از ظهر دوشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان قرچک طی سخنانی گفت: امور قرآنی و مدیریت موقوفات و مدیریت بقاع متبرکه شهرستان ها بر عهده اداره اوقاف است.
وی به ارائه گزارشی از فعالیت های قرآنی اداره اوقاف ورامین و پیشوا  پرداخت و گفت: بیش از ۳۲۰۰ نفر در منطقه در حال آموزش قرآن هستند.
سیدی با بیان این که در حوزه بقاع متبرکه بالغ بر ۲ هزار رقبه موقوفه در شهرستانهای ورامین و پیشوا وجود دارد، گفت:در ۳ سال اخیر بالغ بر ۵۶ مورد وقف جدید داشتیم که نشان دهنده اعتماد مردم است.
رییس اداره اوقاف شهرستان های پیشوا و قرچک افزود: البته موقوفات امروز مانند قدیم چند صد هکتاری نیست، اما به نسبت ارزش کنونی زمین ها دارای اهمیت است.
وی با تاکید بر قطع دست موقوفه خواران گفت: در سال گذشته برای ۱۳ نفر قرار مجرمیت صادر شد و ۳۲۰ هکتار از اراضی موقوفه رفع تصرف شد.
سیدی اضافه کرد: اجرای نیت واقف وظیفه شرعی و قانونی واقف است و ما به هیچ وجه نمی توانیم جز در نیات واقف به خرج عواید حاصل از نیات واقف بپردازیم.
وی گفت: در مورد بقاع متبرکه در سه حوزه مدیریت بقاع، برنامه های فرهنگی و اداری در خدمت ۴۵ امام زاده ورامین و قرچک هستیم و در سال گذشته بیش از ۱۷ هزار متر فعالیت عمرانی در بقاع متبرکه داشتیم.
سیدی ساخت مکان برای مبلغینی که برای تبلیغ به شهرستان های ورامین و پیشوا می آیند، را مورد اشاره قرار داد و گفت: ۵ خانه عالم در امامزادگان در شهرستان های ورامین و پیشوا در سال گذشته احداث شده است.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.