استان ها print
عبور کنارگذر جنوبی تهران از ۴۹ هکتار از اراضی استان البرز
مهر
0 comment   9 visibility
دوشنبه 29 خرداد 1396 ساعت 21:31
چکیده مطلب
کرج - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز تأکید کردکنارگذر جنوبی تهران از ۴۹ هکتار از اراضی البرز گذر می‌کند.
به گزارش خبرنگار مهر، حامد فرضی عصر دوشنبه در جلسه‌ای درباره آزادراه  کنارگذر جنوبی تهران که در محل قرارگاه خاتم برگزار شد، استان البرز را استانی با جاذبه‌های طبیعی که چهار اقلیم را در خود جای‌داده، توصیف کرد.
وی با اشاره به پدیده ریزگردها که البرز را تحت تأثیر قرار داده است، گفت: حل این مسئله یکی از دغدغه‌های اصلی مسئولان البرزی است.
فرضی بیابان‌های اشتهارد و نظرآباد را کانون گردوغبار و ریز گرد در البرز و تهران دانست و گفت: در ۱۰ هزار هکتار از عرصه‌های بیابانی نظرآباد عملیات بیابان‌زدایی انجام شد ولی این مهم را نباید فراموش کرد که رشد بیابان‌ها با سرعت بیشتری در حال وقوع است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز در بخش دیگری با تأکید بر اینکه کنارگذر جنوبی از ۴۹ هکتار از اراضی استان البرز گذر می‌کند، گفت: این مهم بر یک هزار و ۶۰۰ هکتار  از اراضی بیابانی البرز تأثیرگذار است.
به گفته فرضی با هماهنگی‌های انجام‌شده با قرارگاه خاتم به‌عنوان پیمانکار کنارگذر جنوبی در ۵۰۰ هکتار از اراضی عملیات بیابان‌زدایی انجام و اقدام به کاشت نهال شده است.
وی به تخصیص اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان که منجر به اجرای عملیات بیابان‌زدایی در ۵۰۰ هکتار از اراضی استان شده است، اشاره کرد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز با تأکید بر اینکه ۲۰ هزار هکتار از اراضی بیابانی البرز مستعد راه‌اندازی نیروگاه‌های خورشیدی است، گفت: این مهم در آینده‌ای نزدیک اجرایی می‌شود.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.