بین الملل print
رئیس ستاد مشترک آمریکا: هنوز هم با مرکز عملیاتی روسیه ارتباط داریم
فارس نیوز
0 comment   4 visibility
دوشنبه 29 خرداد 1396 ساعت 21:51
چکیده مطلب
رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا با اشاره به اقدام روسیه در لغو توافق هماهنگی امنیت پروازها در سوریه در اعتراض به سرنگونی جنگنده سوری گفت که «مطمئنم ما هنوز با مرکز عملیاتی روسیه ارتباط داریم».
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در ادامه تنش‌ها بین آمریکا و روسیه بر سر سرنگونی سوخو 22 سوریه،‌رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در این باره اظهارنظر کرده است.
روز گذشته ارتش سوریه اعلام کرد که آمریکا جنگنده سوری را که در حال انجام عملیات ضدداعش بود، سرنگون کرده است و سپس آمریکا این مساله را تایید کرد.
وزارت دفاع روسیه در واکنش به سرنگونی جنگنده سوری تأکید کرد که توافقنامه هماهنگی امنیت پروازها در سوریه با آمریکا به حالت تعلیق درمی‌آید.
این وزارتخانه در ادامه تأکید کرد: «ما هر هواپیمایی که در مناطق عملیاتی ما در سوریه پرواز کند را هدف قرار خواهیم داد».
به دنبال این موضوع بود که سخنگوی پنتاگون تغییر مسیر جنگنده‌های آمریکایی در سوریه را تأیید کرد و علت این کار را «دوری از تهدیدهای شناخته شده در میدان نبرد» اعلام کرد.
«جف دیویس» همچنین با هشدار به مسکو گفت که خلبانان آمریکایی در صورت تهدید از جانب خلبانان روسیه، از خود دفاع خواهند کرد.
در ادامه اظهارنظرها به شرایط تازه در منطقه، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت: «من مطمئنم که هنوز هم بین مرکز عملیاتهای ما و مرکز عملیاتهای روسیه ارتباط داریم».
ژنرال «جوزف دانفورد» همچنین درباره در اظهاراتی که به نظر پاسخی به تهدید وزارت دفاع روسیه مبنی بر هدف قرار دادن احتمالی جنگنده‌های آمریکایی در مناطق عملیاتی روسیه باشد،‌ گفت: «من همچنین مطمئنم که نیروهای ما توانمندی این را دارند که از خودشان حفاظت بکنند».
انتهای پیام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.