فناوری print
کشف فسیل 110 میلیون ساله یک دایناسور در کانادا + تصاویر
گجت نیوز
0 comment   13 visibility
دوشنبه 29 خرداد 1396 ساعت 22:18
چکیده مطلب
حدود 6 سال پیش، کارگران معدنی در کانادا موفق به کشف فسیل 110 میلیون ساله یک دایناسور شدند و حالا نشنال جئوگرافیک با انتشار تصاویری، از سالگرد این کشف بزرگ خبر داده است. در سال 2011، یکی از اپراتورهای تجهیزات سنگین کمپانی “Suncor” با نام شاون فانک (Shawn Funk) در آلبرتا کانادا، مشغول حفاری در ... نوشته کشف فسیل 110 میلیون ساله یک دایناسور در کانادا + تصاویر اولین بار در گجت نیوز پدیدار شد.
حدود 6 سال پیش، کارگران معدنی در کانادا موفق به کشف فسیل 110 میلیون ساله یک دایناسور شدند و حالا نشنال جئوگرافیک با انتشار تصاویری، از سالگرد این کشف بزرگ خبر داده است.
در سال 2011، یکی از اپراتورهای تجهیزات سنگین کمپانی “Suncor” با نام شاون فانک (Shawn Funk) در آلبرتا کانادا، مشغول حفاری در معدن بود که متوجه صخره‌ای متفاوت و شبیه به یک دنده بزرگ شد. او طی مصاحبه‌ای در سال 2011 این‌گونه گفت:
بدون شک، پیشتر مشابه چنین چیزی دیده نشده بود.
در حقیقت زمانی که شاون با این صخره بزرگ برخورد کرد، متوجه ماهیت آن و کشف فسیل 110 میلیون ساله یک دایناسور نشده بود.
حالا نزدیک به شش سال از این کشف بزرگ می‌گذرد و فسیل این دایناسور که آن را با نام نودوسائور می‌شناسیم. در موزه سلطنتی تیرل نگهداری می‌شود. به گفته دانشمندان، بخش قابل توجهی از پوست و زره فسیل، از پوزه و دهان آن تا بخش‌هایی پایینی مفاصل ران همگی سالم باقی مانده‌اند. در واقع می‌توان این فسیل را یکی از بهترین نمونه‌های حفظ‌شده از دایناسورهای زرهی در نظر گرفت.
یکی از محققان موزه سلطنتی تیرل، کالب براون (Caleb Brown)، در گفتگویی با نشنال جئوگرافیک گفت: “ما فقط اسکلت نداریم. چیزی که ما داریم، یک دایناسور به آن شکلی‌ست که در گذشته بوده است.” به گفته براون، فسیل این دایناسور در شرایطی به خوبی حفظ شده که احتمالا از طریق یک رودخانه پرتلاطم به دریا رسیده باشد. در نهایت، مواد معدنی موجود در اعماق اقیانوس سبب شدند تا فسیل پیش رو، تا این اندازه سالم مانده و به دست ما برسد.
منبع :BoredPanda

 

کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.