استان ها print
برنامه مدون توسعه شهرستان بوکان تدوین شود
مهر
0 comment   12 visibility
دوشنبه 29 خرداد 1396 ساعت 22:17
چکیده مطلب
ارومیه – فرماندار بوکان خواستار تدوین برنامه جامع و مدون توسعه شهرستان بوکان شد.
به گزارش خبرنگار مهر، جمال خسروی عصر دوشنبه  در نخستین جلسه شورای اداری سال ۹۶ این شهر افزود: اولویت‌های کاری توسط ادارات شهرستان به فرمانداری اعلام شده اما برنامه‌ای مدونی برای اجرای کارها و طرح‌ها وجود ندارد تا بتوان شهرستان را به توسعه و پیشرفت رساند بنابراین برنامه جامع و مدون توسعه شهرستان بوکان تدوین می‌شود.
وی  با اشاره به لزوم تدوین برنامه‌ای مدون برای شهرستان بوکان گفت: اولویت‌های کاری توسط ادارات شهرستان به فرمانداری اعلام شده که امید است با برنامه‌ای مدون بتوان آن را پیش برد بنابراین برنامه جامع و مدون توسعه شهرستان بوکان تدوین می‌شود.
خسروی افزود: در این راستا مجوز ساخت بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی برای ساخت کلینیک خصوصی و نیز مجوز چند جایگاه cng اخذ شده و در چند حوزه هم توانسته‌ایم به جذب سرمایه گذار اقدام کنیم و نیز کامل بودن کادر اورژانس بیمارستان با توجه به ضرورت آن باید در اولویت قرار بگیرد.
ویی افزود: بخشداران بر مناطق گردشگری نظارت داشته و با توجه به احتمال وقوع آتش سوزی در این فصل اقدامات لازم را جهت جلوگیری از آتش سوزی انجام دهند و نیز اداره راهداری با توجه به این‌که این فصل فصل مناسبی برای تعمیرات ماشین‌آلات و نیز جاده‌های روستایی است به این امر اقدام کنند.
خسروی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه‌های هنری و فرهنگی تصریح کرد: با مدیرکل میراث فرهنگی استان صحبت شده که با همکاری میراث فرهنگی شهرستان و با انعقاد تفاهم نامه‌ای با بازسازی و تجهیز خانه ماموستا حقیقی به خانه هنرمندان و موزه مردم شناسی تبدیل شود.
فرماندار بوکان بیان کرد: طرح جامع تفصیلی شهرستان و نیز برگزاری مناقصات و پروژه‌های مصوب باید توسط شهرداری تعیین تکلیف شود و مبلغی هم که برای اتمام طرح‌های میدان معلم و وحدت تزریق شده است هرچه زوتر در راستای اتمام این طرح‌ها هزینه و به اتمام برسند و در این زمینه هم لزوم تشکیل کمیته نظارت بر کارهای عمرانی ضرورت دارد.
وی همچنین با اشاره به معضل تکدی گری در شهرستان گفت: اگر روحانیون  با آگاهی مردم در حوزه تکدی گری دست ما را نگیرند به هیچ عنوان موفق نمی‌شویم و نیز در زمینه مبارزه با مواد مخدر به همکاری و کمک روحانیون نیازمندیم هرچند در یک هفته اخیر کشفیات بزرگی در این زمینه توسط نیروی انتظامی صورت گرفت.
خسروی گفت: مشکلات فاضلاب مناطق حاشیه‌ شهر و طرح جامع پسماند شهری هم باید پیگیری شود با توجه به فصل گرما تدابیر لازم برای کاهش مصرف آب اندیشیده شود و نیز هرچند خوشبختانه ما پارسال شاهد برگزاری جشن خرمن و برداشت گندم بودیم اما با توجه به کاهش ۲۵ درصدی میزان بارندگی بهاره امسال نسبت به میزان گذشته پارسال و احتمال کاهش میزان برداشت دیم وجود دارد که در این زمینه هم باید جهاد کشاورزی و دستگاه‌های مرتبط باید برنامه ریزی مرتبط داشته باشند.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.