سیاسی print
حمله موشکی سپاه گویای تغییر معادلات منطقه به نفع ایران
صدا و سیما
0 comment   23 visibility
دوشنبه 29 خرداد 1396 ساعت 22:25
چکیده مطلب
کارشناس مسائل راهبردی گفت: پس از حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مواضع تروریست ها در دیرالزور سوریه، دولت ها، تکفیری ها و همه قدرت های منطقه ای و حتی دوستان جمهوری اسلامی ایران پی بردند که معادله کاملا تغییر کرده است و جمهوری اسلامی توان پاسخگویی بسیار قوی را به هر نوع تهدیدی دارد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ مسعود اسداللهی در ارتباط تصویری با بخش خبری 21 شبکه یک سیما افزود: داعشی ها در کشورهای مختلف عملیات تروریستی و انتحاری انجام دادند و بسیاری از این عملیات بی پاسخ ماند زیرا این دولت ها قادر به پاسخگویی نبودند اما جمهوری اسلامی ایران قدرت خود را نشان داد و در داخل کشور به سرعت به آن پاسخ داد و بقایای این گروه تروریستی را در داخل نابود کرد.
وی ادامه داد: در این عملیات هم نشان داد که اگر تروریست ها بخواهند ضربه ای به کشورمان وارد کنند در مقابل چندین برابر، ضربه ما را متحمل خواهند شد و پاسخ ما موشک هایی است که به دقت مواضع نظامی داعشی ها و افراد مؤثر آن ها را هدف قرار می دهد.
اسداللهی گفت: هر چند موشک هایی که شلیک شد برد نظامی منطقه ای داشت اما پیام هایی را که با خود حمل کرد تبدیل به موشک های قاره پیما شد و پیام آن به همه نقاط جهان رسید.
این کارشناس مسائل راهبردی افزود: اکنون سکوت بسیار معناداری را از طرف دولت های حامی این تروریست ها شاهدیم و این نشان می دهد آن ها در شوک بزرگ به سر می برند.
اسداللهی ادامه داد: آن ها باورشان نمی شد که ایران این توانایی را داشته باشد که به این دقت اهداف خود را مورد حمله قرار دهد و مهم تر از آن باور نمی کردند کشورمان اراده به کارگیری این توان را داشته باشد.
وی در پاسخ به این پرسش که چرا ایران گزینه موشکی را برای پاسخ به حملات تروریستی داعش انتخاب کرد، گفت: این گزینه بسیار با دقت انتخاب شد.
اسداللهی افزود: مرکز قدرت داعش در سوریه در رقه است اما اطلاعاتی که وجود دارد این است که پس از تحولاتی که در عراق اتفاق افتاد داعشی هایی که فرار کردند و اکثرا هم افراد مؤثر داعش بودند آمدند در دیرالزور مستقر شدند.
این کارشناس مسایل راهبردی اضافه کرد: در رقه هم عملیاتی آغاز شده و آمریکایی ها با همپیمانان خود به این شهر حمله کرد و از سه جهت شمال، شرق و غرب وارد رقه می شوند اما جنوب رقه را آزاد گذاشتند و به داعشی ها پیام دادند که اگر از رقه به سمت جنوب حرکت کنید متعرض شما نمی شویم.
اسداللهی ادامه داد: این به معنای آن است که داعشی ها اگر از رقه خارج شوند دو گزینه دارند یا باید به سمت تدمر بروند و یا به سمت دیرالزور. تدمر با توجه به عملیات های ارتش سوریه برای داعش ناامن است و تنها یک گزینه دیرالزور باقی می ماند و فرماندهان و نیروهای اصلی داعش به این شهر منتقل شدند بنابراین انتخاب شهر دیرالزور برای حمله موشکی بسیار حساب شده، دقیق و راهبردی بود.
وی اضافه کرد: اما اینکه در شهر دیرالزور بتوانیم مقرهای اصلی استقرار داعشی ها و فرماندهان آن ها را شناسایی کنیم نیازمند توان اطلاعاتی قوی است که نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نشان داد از آن برخوردار است.
دانلود
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.