بین الملل print
سوریه: شکی نیست که آمریکا از تروریسم علیه ارتش سوریه حمایت می کند
فارس نیوز
0 comment   5 visibility
دوشنبه 29 خرداد 1396 ساعت 22:24
چکیده مطلب
وزارت خارجه و مهاجرین سوریه در پی ساقط شدن یک جنگنده سوری از سوی آمریکا، در نامه‌‌های جداگانه به شورای امنیت و سازمان ملل، این کشور را حامی واقعی تروریسم خواندند.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت خارجه و مهاجرین سوریه در دو نامه جداگانه درباره شلیک ائتلاف آمریکایی به سوی جنگنده سوریه و سقوط آن (در حالی که در حال عملیات علیه داعش بود) آمریکا را حامی واقعی تروریست توصیف کردند.
به نوشته خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) در این نامه آمده است: دشمنی و تجاوز آمریکای دیگر جای شکی باقی نگذاشته است که موضع حقیقی آمریکا حمایت از تروریسم است و تلاش دارد تا بر قدرت ارتش عربی سوریه بعنوان تنها قدرت فعال (همراه با هم‌پیمانانش) تأثیر بگذارد.
این نامه می‌افزاید: تجاوز آمریکا مدیرت تروریسم از سوی آمریکا و ائتلاف غیر قانونی‌اش را بر ملا می‌کند و نشان می‌دهد که آنها از تروریسم برای رسیدن به اهداف خود بهره می‌برند.
وزارت خارجه و وزارت مهاجرین سوریه همچنین نسبت به تأثیرات این اقدام آمریکا بر تلاش‌های مبارزه با تروریسم هشدار داده و نوشته است: این اقدامات تأثیری بر مبارزه ارتش سوریه با تروریست‌ داعشی و جبهة النصره و دیگر گروههای تروریستی مرتبط ندارد.
بامداد امروز (دوشنبه)  ائتلاف موسوم به ضدداعش به رهبری آمریکا در بیانیه‌ای تایید کرد که یک جنگنده اف-١٨ ارتش آمریکا یک جنگنده سوخو-٢٢ ارتش سوریه را ساقط کرده است.
انتهای پیام/د
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.