اقتصادی print
دردسر وزیرخارجه آمریکا برای کاردار سوییس در تهران
اقتصاد آنلاین
0 comment   8 visibility
دوشنبه 29 خرداد 1396 ساعت 22:27
چکیده مطلب
به دنبال اظهارات مداخله جویانه وزیر امور خارجه آمریکا، کاردار سوییس در تهران احضار و مراتب اعتراض رسمی و شدید جمهوری اسلامی به دولت آمریکا به وی ابلاغ شد.
به گزارش اقتصادآنلاین، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: امروز (دوشنبه) و به دنبال اظهارات نسنجیده و مداخله جویانه وزیر امور خارجه آمریکا کاردار سوییس (در غیاب سفیر) به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران از سوی مدیر آمریکا وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران به این اظهارات در مجلس نمایندگان این کشور در مورد ایران طی یک یادداشت رسمی به وی ابلاغ شد.
قاسمی افزود: مدیر کل آمریکای وزارت امور خارجه در این ملاقات اظهارات نسنجیده وزیر امور خارجه آمریکا در مجلس نمایندگان آن کشور را مداخله آشکار در امور داخلی ایران دانسته و به شدت آن را محکوم کرد.
وی تاکید کرد: کشاورز زاده این اظهارات را مغایر با قواعد آمره حقوق بین الملل و تعهدات بین المللی دولت آمریکا از جمله منشور ملل متحد و نیز معاهدات دو جانبه این کشور با جمهوری اسلامی ایران دانست و اظهار داشت دولت آمریکا مقابل این اظهارات دارای مسوولیت است و باید نسبت به آن پاسخگو باشد.
کاردار سوئیس نیز در این دیدار ضمن تاکید بر انتقال پیام جمهوری اسلامی ایران به دولت آمریکا اظهار داشت که در اسرع وقت نتیجه را به اطلاع دولت جمهوری اسلامی ایران خواهد رساند.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.