بین الملل print
کوبا: در حال بررسی اقدامات متقابل در قبال سیاست جدید آمریکا هستیم
صدا و سیما
0 comment   5 visibility
دوشنبه 29 خرداد 1396 ساعت 22:35
چکیده مطلب
وزیر امور خارجه کوبا در مصاحبه با خبرنگاران گفت برای نشان دادن واکنشی مناسب به دولت آمریکا نیاز است که اقدامات واشنگتن مورد ارزیابی قرار گیرد.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما  برونو رودریگز پاریلا روز دوشنبه گفت مقامات کوبا درحال بررسی اقدامات متقابل در واکنش به سیاست جدید دولت آمریکا در قبال این کشور هستند.
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک از وین، وزیر امور خارجه کوبا در مصاحبه با خبرنگاران افزود برای نشان دادن واکنشی مناسب به دولت آمریکا نیاز است که اقدامات واشنگتن مورد ارزیابی قرار گیرد.
وی تصریح کرد: « باید منتظر بمانیم تا دولت آمریکا مقررات مربوط به اجرای سیاست جدید خود را اعلام کند و پس از آن درمورد اقدامات متقابل تصمیم گیری نهایی کنیم.»
پاریلا گفت: « مقامات کوبا درحال بررسی امکان اجرای اقدامات متقابل هستند. کوبا همچنین باید پیامدهای اقدامات آمریکا را نیز مورد ارزیابی قرار دهد.»
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در اعلام سیاست جدید آمریکا درقبال کوبا گفت موافقتنامه « وحشتناک و اشتباه » باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا را با کوبا لغو می کند.
وی همچنین دستوری را امضا کرد که بخش هایی از گشایش تاریخی اوباما را در قبال کوبا به عقب بازمی گرداند.
­اما هاوانا اعلام کرد: « دولت کوبا این اقدامات جدید را با هدف محاصره ای که در نهایت با شکست روبرو خواهد شد محکوم می کند. اینگونه اقدامات به هدف خود یعنی تضعیف انقلاب کوبا دست نخواهد یافت.»
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.