بین الملل print
فرانسه به مذاکره با قدرت های منطقه از جمله ایران ادامه می دهد
صدا و سیما
0 comment   4 visibility
سه شنبه 30 خرداد 1396 ساعت 00:17
چکیده مطلب
رئیس جمهوری فرانسه گفت ما خواستار یافتن راهکار دیپلماتیک و سیاسی جامع که به برقراری ثبات در منطقه و خروج از بحران منجر شود، هستیم.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه و عبدالله دوم شاه اردن در پاریس در نشست خبری مشترک شرکت کردند.رئیس جمهوری فرانسه گفت هدف از این سفر کاری و دوستانه طرح مسایل مربوط به منافع مشترک دو کشور، روابط دو جانبه و تمامی مسایل منطقه ای بوده است. ما در خصوص چالش هایی که امروز خاورمیانه (غرب آسیا) با آن مواجه است، به تبادل  نظر پرداختیم و در این خصوص اتفاق نظر داریم. در شرایط کنونی گفت و گو های راهبردی در این باره ضروری است. اولین مسئله ای که ما مطرح کردیم، مسئله مبارزه با تروریسم و افراط گرایی بود.
وی در ادامه اظهار داشت اردن مرزهای بزرگی با سوریه دارد و مسئله مربوط به این کشور به شدت به اردن مرتبط می شود. شما نه تنها پذیرای صدها هزار آواره سوریه  هستید، بلکه در معرض تداوم مناقشات در این کشور می باشید. ما هم همانند شما به فوریت و ضرورت برقراری ثبات نظامی در سراسر جنوب سوریه، یعنی مرزهای مشترک با اردن معتقدیم. ما خواستار یافتن راهکار دیپلماتیک و سیاسی جامع که به برقراری ثبات در منطقه و خروج از بحران منجر شود، هستیم.
مکرون افزود من چند هفته پیش از وزیر امور خارجه درخواست کردم که در این زمینه فعال شود. اضافه می کنم که فرانسه از طریق اقدامات دیپلماتیکی که در حال انجام شدن است و از طریق گفت و گوهایی که با قدرت های منطقه، روسیه، ایران و ترکیه و تمامی کشورهای همسایه (سوریه) داریم، فعال است.
رئیس جمهوری فرانسه گفت ما از طریق آژانس توسعه فرانسه در همه زمینه ها و با حمایت اردن در امر پذیرش آوارگان نیز فعال هستیم. ما در خصوص مسئله اسرائیل و فلسطینی ها صحبت کردیم و این صحبت ها ادامه خواهد یافت. دو کشور از خشونت های این منطقه نگران هستیم.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.