بین الملل print
تاکید وزیر خارجه چین بر همکاری این کشور با کشورهای عضو بریکس
صدا و سیما
0 comment   7 visibility
سه شنبه 30 خرداد 1396 ساعت 00:34
چکیده مطلب
وانگ یی گفت وزرای خارجه چهار کشور عضو و من درباره مقدمات برگزاری نشست در شهر شیامن تبادل نظر کردیم و به اتفاق نظرهای مهمی دست یافتیم.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما وزیر امور خارجه چین گفت: چین نهمین نشست سران بریکس را ماه سپتامبر در شهر شیامن برگزار خواهد کرد. این نشستی مهم خواهد بود که از گذشته به ارث رسیده است و آینده درخشانی دارد و تاثیری ژرف بر تحولات آتی در زمینه همکاری کشورهای عضو بریکس دارد.
وی افزود در جلسه ای که داشتیم، وزرای خارجه چهار کشور عضو و من درباره مقدمات برگزاری نشست در شهر شیامن تبادل نظر کردیم و به اتفاق نظرهای مهمی دست یافتیم. همه طرف ها با صراحت بیان داشتند که آماده هستند تا از نزدیک با چین کار کنند تا موفقیت کامل برگزاری این نشست در شیامن تضمین شود. ما فکر می کنیم همکاری بریکس باید شتاب دهنده تغییر در نظم بین المللی باشد. ما کشورهای عضو بریکس به ماموریت خود پایبند خواهیم ماند، با یکدیگر همکاری خواهیم کرد، و به چند قطبی سازی جهان و دموکراتیک کردن روابط بین الملل ادامه خواهیم داد.
قابل ذکر است، بریکس نام گروهی به رهبری قدرت‌های اقتصادی نوظهور است که از به هم پیوستن حروف اول نام انگلیسی کشورهای عضو برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی تشکیل شده‌ است. در ابتدا نام این گروه بریک نام داشت اما پس از پیوستن آفریقای جنوبی، به بریکس تغییر نام یافت.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.