فرهنگی print
روایت مهاجرت یک خانواده فلسطینی از سرزمین شان را ترجمه کردم
فارس نیوز
0 comment   10 visibility
سه شنبه 30 خرداد 1396 ساعت 00:34
چکیده مطلب
مترجم رمان «الطنطوریه» گفت: این رمان زندگی یک خانواده فلسطینی که از سرزمین خودشان کوچ کرده‌اند را روایت می‌کند که به فارسی ترجمه کرده‌ام.
اسما خواجه‌زاده مترجم در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، از ترجمه رمانی عربی خبر داد و گفت: رمان «الطنطوریه» به قلم «رضوی عاشور» را به فارسی برگردانده‌ام.
وی افزود: این رمان زندگی یک خانواده فلسطینی که از سرزمین خودشان کوچ کرده‌اند را روایت می‌کند، رمان از زبان شخصیت اصلی داستان _ زنی به اسم رقیه _ نقل می‌شود.

خواجه‌زاده گفت: روایت ِ پناهندگی فلسطینی‌ها و جنگ داخلی لبنان و حمله‌ رژیم غاصب صهیونیستی به این کشور، و مهاجرت و قتل عام بزرگی که بر سر فلسطین آمد در این رمان روایت شده است.
وی با اشاره به نام این رمان گفت: «طنطوره» اسم یکی از روستاهای فلسطین است که راوی اهل آنجاست. از این رو برای نام رمان ترجمه نام استفاده نخواهد شد و اگر بنا نباشد که در زمان انتشار اسم دیگری برای کتاب انتخاب شود بی‌شک همین نام روی رمان قرار خواهد گرفت.
این مترجم که آثار متعددی از زبان عربی به فارسی برگردانده گفت: متن عربی رمان 466 صفحه است که هیچ جایزه‌ای نیز نبرده است. کار ترجمه‌‌ این اثر تمام شده و برای انتشار آن با انتشارات شهرستان ادب قرارداد بسته‌ام.
رضوی عاشور متولد 1946 در قاهره، نویسنده، مترجم، منتقد ادبی و استاد دانشگاه مصر که در 64 سالگی در سال 2014 درگذشته است. او دارای 7 رمان و چند مجموعه داستان است که در کنار آثار نقد ادبی و ترجمه‌هایش منتشر شده بوده است.
رمان «الطنطوریه» در سال 2010 در قاهره منتشر شده است.
انتهای پیام/و
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.