بین الملل print
بازداشت معترضان مخالف با سلاح های هسته ای مقابل نمایندگی آمریکا در سازمان ملل
صدا و سیما
0 comment   8 visibility
سه شنبه 30 خرداد 1396 ساعت 00:57
چکیده مطلب
هها فعال که در اعتراض به تصمیم آمریکا درخصوص تحریم مذاکرات درباره پیمانی در ارتباط با منع سلاح های هسته ای مقابل ورودی نمایندگی این کشور در سازمان ملل متحد تجمع کرده بودند به جرم اغتشاش بازداشت شدند.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا وسیما  به نقل از خبرگزاری رویترز، دهها فعال که در اعتراض به تصمیم آمریکا درخصوص تحریم مذاکرات درباره پیمانی در ارتباط با منع سلاح های هسته ای مقابل ورودی نمایندگی این کشور در سازمان ملل متحد تجمع کرده بودند به جرم اغتشاش بازداشت شدند.
معترضان که شعار « آمریکا به مذاکرات ملحق شو ، بمب هسته ای را ممنوع کن » سر می دادند حدود 10 دقیقه مقابل ورودی دفتر نمایندگی آمریکا در سازمان ملل متحد تحصن کرده بودند که پلیس نیویورک وارد عمل شد و آنها را بازداشت کرد. پلیس بارها به معترضان هشدار داده بود اگر متفرق نشوند بازداشت خواهند شد.
نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد ماه مارس اعلام کرده بود آمریکا ، انگلیس و فرانسه در میان 40 کشوری هستند که تصمیم گرفته اند در مذاکرات درباره پیمانی در ارتباط با منع سلاح های هسته ای در سازمان ملل متحد شرکت نکنند.
دور دوم مذاکرات در این خصوص در سازمان ملل متحد آغاز شده است.
مجمع عمومی سازمان ملل متحد دسامبر سال گذشته قطعنامه ای را با 113 رای مثبت ، 35 رای منفی و 13 رای ممتنع تصویب کرد که براساس آن تصمیم گرفته شد درمورد ابزاری به لحاظ قانونی الزام آور برای ممنوعیت تسلیحات هسته ای با هدف حرکت در جهت حذف کلی چنین تسلیحاتی مذاکره شود.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.