اجتماعی print
شک، ریشه های خوشبختی زندگی زوجین را می خشکاند
باشگاه خبرنگاران
0 comment   11 visibility
سه شنبه 30 خرداد 1396 ساعت 01:30
چکیده مطلب
داشتن شک به همسر موجب کاهش صمیمیت و فروپاشی زندگی مشترک زوجین می‌شود.

محمدرضا نظامی روانشناس خانواده در گفتگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار داشت: مشکوک شدن به همسر در زندگی مشترک یک آفت بزرگ محسوب می شود.
این روان‌شناس با بیان اینکه در شرایطی که به همسرتان شک دارید از چک کردن گوشی تلفن همراه و وسایل شخصی او بپرهیرید، زیرا باعث تشدید این رفتار او خواهد شد،  ادامه داد: هیچ گاه سفره دل و رازهای خود را در مقابل دیگران از جمله دوستان، خانواده همسر و حتی خانواده خود بازگو نکنید، چراکه ارایه پیشنهاد و برخی راهکارها از سوی آن‌ها برای کمک به شما ممکن است باعث تخریب و فروپاشی زندگی مشترکتان شود.
نظامی تصریح کرد: سعی کنید توجه بیشتری به ظاهر و آراستگی خود داشته باشید و به همسرتان بیشتر توجه و مهربانی کنید تا او را جذب خود کنید، همچنین افزایش توجه شما نسبت به خانواده تان موجب گرمی زندگی مشترک و ایجاد اعتماد خواهد شد.
این روان‌شناس خانواده افزود: مراجعه به مشاور بسیار مهم است و اگر در رفتار همسرتان هیچ نوع نشانه ای از خیانت پیدا نکردید، باید مسأله را به عنوان یک حساسیت ذهنی در خود بپذیرید و برای درمان از یک روان‌شناس کمک بگیرید زیرا شک، عامل ویرانگر رابطه زناشویی است.
وی گفت: اگر نسبت به همسر خود شک داشتید و بعد از مدتی متوجه شدید که شک‌ شما اشتباه بوده‌ است، باید سعی کنید تا کاملاً شک شما برطرف شود، حال تنها عاملی که باعث از بین رفتن شک‌ و ناآرامی‌های بین زوجین می‌شود، محبت کردن بی‌قید و شرط به یکدیگر است زیرا در این صورت رابطه زوجین دلپذیرتر می‌شود و دوباره اعتماد و آرامش به زندگی آن‌ها باز می‌گردد.
این روان‌شناس عنوان کرد: در صورتی که همسرتان متوجه شک شما شده باشد، باید به اشتباه خود اعتراف و از او عذرخواهی کنید، سپس به نوعی با رفتارهای خود نشان دهید که کاملا به او اعتماد دارید.
نظامی در پایان خاطر نشان کرد: هنگامی که زوجین به یکدیگر عشق می‌ورزند و اعتماد دارند، صمیمت بین آن ها حاکم است اما از لحظه ای که شک و عدم اعتماد در رابطه زوجین به وجود می‌آید از میزان صمیمیت و محبت بین آن‌ها کاسته می‌شود و طرفین به تدریج از یکدیگر دور می شوند اما زمانی که آن ها دست از شک به یکدیگر بر می‌دارند، دوباره می‌توانند به یکدیگر عشق بورزند.
انتهای پیام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.