بین الملل print
خبرنگار سی ان ان: سخنگوی کاخ سفید فردی بی مصرف است
صدا و سیما
0 comment   9 visibility
سه شنبه 30 خرداد 1396 ساعت 01:30
چکیده مطلب
تنش ها بین کاخ سفید و اصحاب رسانه در آمریکا بیش از پیش بالا گرفته و به جایی رسیده که خبرنگار شبکه تلویزیونی سی ان ان ، سخنگوی کاخ سفید را فردی بی مصرف خواند.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه هیل، خبرنگار سی ان ان در کاخ سفید، جیم آکوستا ، روز دوشنبه در گفتگو با بروک بالدوین، مجری این شبکه گفت: سخنگوی کاخ سفید به نقطه ای رسیده است که می توان او را فردی بی مصرف لقب داد.
وی در توضیح این سخن خود گفت: « اگر نمی توانید به پرسش ها پاسخ بدهید و یا نمی خواهید سخنان و تصویر شما ثبت و ضبط شود پس چرا نشست خبری برگزار می کنید. اصلا این همه جار و جنجال برای چیست؟»
آکوستا پس از آن ، این سخنان را مطرح کرد که شون اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری روز دوشنبه به خبرنگاران اجازه نداد از روند برگزاری نشست فیلم و صدا تهیه کنند.
وی گفت: « می خواستم از اسپایسر بپرسم که آیا با رئیس جمهور درباره مسائلی همچون پدیده تغییرات آب و هوایی گفتگو کرده است یا خیر اما به علت سنگ اندازی کاخ سفید، از چنین گفتگوهایی نه می توان فیلم گرفت و نه می توان صدایی ضبط کرد. اینجا کاخ سفید، پشت سر من قرار دارد و تنها می توان گفت چنین رویکردی شگفت آور است. نمی دانم این چه دنیایی است که در آن زندگی می کنیم. هم اکنون در کاخ سفید ایستاده ایم. آنها ما را به مکانی آورده اند که نشست خبری برگزار می شود اما پرسش های ما را در برابر دوربین پاسخ نمی گویند و اجازه هم نمی دهند صدایی ضبط کنیم.»
خبرنگار سی ان ان همچنین از رسانه ها به خاطر پوشش دادن نشست های خبری که در آن خبرنگاران اجازه ندارند صدا یا تصویر ضبط کنند به شدت انتقاد کرد.
وی افزود: « نمی دانم چرا خبرنگاران اعتراض نمی کنند. اصلا برایم قابل درک نیست. احساس من این است که کم کم به شرایطی که برای ما ایجاد کرده اند عادت می کنیم و چنین چیزهایی در این کشور عادی می شود؛ جایی که رئیس جمهور آمریکا مجاز است خودش را از پاسخ گفتن به پرسش های سخت رها و از پاسخگویی فرار کند.»
آکوستا خاطر نشان کرد،  ترامپ از ماه فوریه تاکنون نشست خبری درست و حسابی برگزار نکرده است و اگر در نشست های خبری صدا و تصویر ضبط نشود به هیچ دردی نمی خورد.
خبرنگار سی ان ان افزود: « اینجا در آمریکا کارها به این شکل نبود اما به هر علتی هم اکنون داریم با این شرایط کنار می آییم. صادقانه بگویم درک نمی کنم چرا امروز آن جار و جنجال (نشست خبری کاخ سفید) را پوشش دادیم.»
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.