بین الملل print
مک کین اذعان کرد آمریکا هیچ راهبردی برای پایان دادن به بن بست در افغانستان ندارد
صدا و سیما
0 comment   9 visibility
سه شنبه 30 خرداد 1396 ساعت 01:42
چکیده مطلب
جان مک کین سناتور جمهوریخواه و رئیس کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکاگفت: آمریکا هیچ راهبردی برای پایان دادن به بن بست در افغانستان ندارد.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا وسیما به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جان مک کین سناتور جمهوریخواه و رئیس کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا روز دوشنبه گفت آمریکا هیچ راهبردی برای پایان دادن به بن بست در افغانستان ندارد.
براساس این گزارش، مک کین در بیانیه ای اعلام کرد:«پس از 16 سال جنگ، ما همچنان در افغانستان با بن بست روبرو هستیم. بدتر این که ما هیچ راهبردی برای پایان دادن به بن بست موجود و پیروزی در افغانستان نداریم.»
­وی تصریح کرد جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا هفته گذشته در کمیته نیروهای مسلح سنا گفت آمریکا درحال دستیابی به پیروزی در جنگ افغانستان نیست.
مک کین گفت:« شش ماه از روی کار آمدن دولت جدید در آمریکا می گذرد اما هنوز هیچ راهبردی برای پایان دادن به بن بست در افغانستان ارائه نکرده است. ما نمی توانیم این روند را ادامه دهیم. اگر دولت نتواند راهبردی برای موفقیت در افغانستان ارائه کند ، کنگره مجبور خواهد بود نقش بیشتری در این زمینه ایفا کند.»
آمریکا و متحدانش در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) سال 2001 پس از حملات 11 سپتامبر، جنگی را در افغانستان آغاز کردند. آمریکا و متحدانس 28 دسامبر سال 2014 رسما به ماموریت خود در افغانستان پایان دادند. با این حال ناتو ژانویه سال 2015 ماموریت جدیدی را در افغانستان با عنوان « حمایت قاطع » اعلام کرد که هدف از آن آموزش نیروهای امنیتی افغان و  کمک به آنها بود.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.