فناوری print
یازده الهه سرعت و جسارت؛ آشنایی با برترين رانندگان زن در تاريخ اتومبیل رانی
دیجیاتو
0 comment   17 visibility
شنبه 21 مرداد 1396 ساعت 04:17
چکیده مطلب
متاسفانه زنان معمولاً به عنوان كسانى كه در آشپزى مهارت دارند و يا اينكه آخرين مدل لباس ها را مى پوشند، شناخته مى شوند. اما چنین دیدی بسیار اشتباه و سنتی است و بسیاری از بانوان علاقه ى زيادى به خودرو دارند و عاشق رانندگى و مسابقه دادن هستند. آنها عاشق خودروهايشان هستند و به اينكه...
متاسفانه زنان معمولاً به عنوان كسانى كه در آشپزى مهارت دارند و يا اينكه آخرين مدل لباس ها را مى پوشند، شناخته مى شوند. اما چنین دیدی بسیار اشتباه و سنتی است و بسیاری از بانوان علاقه ى زيادى به خودرو دارند و عاشق رانندگى و مسابقه دادن هستند.
آنها عاشق خودروهايشان هستند و به اينكه صاحب خودروى زيبايى هستند افتخار مى كنند. حتی بعضى از اين بانوان كسانى هستند كه رانندگى با خودروهاى مسابقه اى را به صورت حرفه اى نیز دنبال کرده اند. در ادامه ى اين متن ١١ نفر از بهتر رانندگان زن تاريخ معرفى شده اند.

اين ليست شامل معروف ترين رانندگان زن تاريخ است. بيشتر آنها كسانى هستند كه یا در گذشته بسيار معروف بوده اند و یا در حال حاضر در دنياى موتور اسپرت معروف هستند. بعضى از آنها رانندگان زن نسكار هستند. بنابراين اين مطلب شامل توضيحاتى درباره ى رانندگان زنی است که به درجات بالای موفقیت در رشته اتومبیلرانی دست پیدا کرده اند.
‏ Sara Christianسارا کریستین اولين زن راننده ى تاريخ نسكار محسوب می شود. او در اولين مسابقه ى نسكار كه در تاريخ ١٩ ژوئن ١٩٤٩ در Charlotte Speedway برگزار شد، شركت كرد.
در همان سال او و همسرش فرانک به عنوان تنها زن و شوهرى بودند كه در مسابقات نسكار با يكديگر به رقابت پرداختند. فرانک مسابقه را در رده ى ٦ تمام كرد در حالى كه سارا در جايگاه ١٨ قرار گرفت.
‏ Denise McCluggageدر ابتدا به عنوان روزنامه نگار براى سان فرانسيسكو كرونيكل كار مى كرد، ماجراجويى او براى مسابقات در دهه ٥٠ ميلادى شروع شد زمانى كه او اولين خودروى اسپرت خود، MG TC را خريد.
در سال ١٩٥٤ او شروع به نوشتن براى نيويورک هرالد تريبون به عنوان روزنامه نگار بخش ورزشى كرد، همچنين هم زمان شروع به شركت در مسابقات حرفه اى كرد.
بهترين مقام هايى كه او كسب كرده است شامل، كسب مقام اول در سرى GT در مسابقات ١٢ ساعته Sebring در سال ١٩٦١ و كسب رتبه ى اول در رالى مونت كارلو در سال ١٩٦٤ با خودروى فورد Falcon است.
‏ Hellé Niceاسم اصلى اين راننده ى مشهور مسابقات جايزه بزرگ Mariette Hélène Delangle بود. Hellé Nice اسم مستعار او به عنوان رقصنده در کشورهای اروپایی بود، اما كار او به عنوان رقصنده در سال ١٩٢٨ بعد از حادثه اى كه در اسكى براى او رخ داد، به پايان رسيد.
پس از آن تصميم گرفت كه به عنوان راننده شروع به فعاليت كند. او توانست در سرى رقابت هاى جايزه بزرگ مخصوص زنان در Autodrome de Montlhry در سال ١٩٢٩ پيروز شود. از زمانى كه او در سال ١٩٣١ به تيم اترو بوگاتى پيوست با عنوان ملكه ى بوگاتى نيز شناخته مى شد.
‏ Janet Guthrieاو اولين زنى بود كه در رقابت هاى نسكار وينستون كاپ در سال ١٩٧٦ شركت كرد همچنين اولين زنى است كه در رقابت هاى ايندياناپليس ٥٠٠ و ديتونا ٥٠٠ شركت كرد. همچنين افتخارات او شامل شركت در Woman's Sport Hall of Fame در سال ١٩٨٠ و International Motorsports Hall of Fame در سال ٢٠٠٦ است.
‏ Shirley Muldowneyاو به عنوان اولين بانوى مسابقات درگ شناخته مى شود. او اولين زنى است كه توانست توسط National Hot Rod Association لايسنس دريافت كند. در مدت زمانى كه به عنوان راننده فعاليت داشت توانست ١٨ مسابقه ى NHRA را پيروز شود. او در سال ٢٠٠٣ بازنشسته شد.
‏ Lyn St. Jamesاو در سال ١٩٧٣ به عنوان راننده كار خود را شروع كرد و اولين زنى است كه توانست برنده ى مسابقات حرفه اى جاده اى آمريكاى شمالى در Watkins Glen در نيويورك در سال ١٩٨٥ شود. او يكى از ٥ زنى است كه توانست در ايندياناپليس ٥٠٠ شركت كند. Lyn در سال ٢٠٠١ بازنشسته شد و كتاب خود را با عنوان "Ride of Your Life" نوشت.
‏ Milka Dunoاز افتخارات بزرگ اين راننده كسب جايگاه دوم در رقابت هاى GT ونزوئلا است. او در سال ٢٠٠٤ موفق به پيروزى در رقابت هاى جايزه بزرگ ميامى شد، اين پيروزى او را تبديل به اولين زنى كرد كه برنده ى رقابت هاى بين المللى در امريكا شده است. يكى ديگر از افتخارات او كسب رتبه ى دوم در رقابت هاى ٢٤ ساعته ى ديتونا است.
‏ Danica Sue Patrickاو يكى از موفق ترين زنان در تاريخ مسابقات خودروهاى open-wheel است. دليل شهرت او اين است كه او تنها زنى است كه برنده ايندى ژاپن ٣٠٠ در سال ٢٠٠٨ شد و تنها زنى است كه در رقابت هاى ايندى داراى پيروزى است.
همچنين كسب رتبه ى سوم در رقابت هاى ايندياناپليس ٥٠٠ در سال ٢٠٠٩ بالاترين مقامى است كه توسط يه زن در رقابت هاى اتومبيل رانى كسب شده است.
‏ Michèle Moutonاو دوران حرفه اى خود را در رالى در سال ١٩٧٣ به عنوان كمك راننده شروع كرد. اما به سرعت توانست به عنوان راننده در مسابقات رالى شركت كند و برنده ى بسيارى از مسابقات رالى زنان در فرانسه و اروپا شود و در سال ١٩٧٧توانست برنده ى رالى اسپانيا شود. ٤ سال بعد، در سال ١٩٨١موفق به پيروزى در رالى Sanremo شد و اولين زنى شد كه توانست پيروز FIA Workd Rally Championship شود.
‏ Anne Hallاو يكى از معروف ترين رانندگان زن اروپا در دهه ى ٥٠ و ٦٠ است. او حرفه ى خود را همزمان با خواهرش Mary Newton آغاز كرد. آنها به دليل سرعت و مهارت خاصى كه داشتند با عنوان "mad Newton sister" شناخته مى شدند.
در سال ١٩٥٣ آنها موفق به كسب پيروزى در Ladies' Cup در London Motor Rally شدند. در سال ١٩٥٤نيز Hall موفق به كسب پيروزى در Ladies' cup در نوروژ شد.
‏ Pat Mossاو خواهر راننده ى فرمول يك Stirling Moss و يكى از معروف ترين رانندگان زن تاريخ است. او رانندگى را از سال ١٩٥٣ شروع كرد و موفق شد ٥ بار پيروز رقابت هاى رالى زنان در اروپا شود.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.