سیاسی print
طرح مشترک آمریکا و تروریست ها علیه ایران
جام نیوز
0 comment   7 visibility
شنبه 21 مرداد 1396 ساعت 07:48
چکیده مطلب
«... گام ضروری بعدی باید این باشد که سیاست آمریکا مبنی بر تغییر حکومت ایران، کاملا شفاف شود تا تهران و گروه های مرتبط با آن به روشنی بدانند که کاخ سفید به دنبال چیست».
به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، نشریه آمریکایی فوربس (Forbes)، به بررسی سیاست مداخله جویانه دولت ترامپ درقبال ایران و اظهارات مقامات کاخ سفید درباره تغییر حکومت تهران پرداخته است.
به نوشته فوربس، برخی تحلیلگران و سیاستمداران آمریکایی طرفدار چنین مسیری هستند و برخی دیگر نیز مخالف آن بوده و می گویند، رویارویی و جنگ تنها گزینه بین تهران و واشنگتن نیست.
این نشریه به اظهارات "رکس تیلرسون" وزیر خارجه و "جیمز ماتیس" وزیر دفاع آمریکا درباره لزوم تلاش برای تغییر حکومت در ایران اشاره کرده و خواستار شفافیت بیشتر واشنگتن دراین باره شده است.
فوربس نوشت: بسیاری بر این باورند که فشارهای دیپلماتیک و تحریم های جدید کاخ سفید و کنگره با هدف تغییر حکومت در ایران انجام شده است.
در ادامه این گزارش می خوانیم: گام ضروری بعدی باید این باشد که سیاست آمریکا مبنی بر تغییر حکومت ایران، کاملا شفاف شود تا تهران و گروه های مرتبط با آن به روشنی بدانند که کاخ سفید به دنبال چیست.
فوربس افزود: اظهارات محکم تیلرسون و ماتیس، وسیله ای برای کاوش در پرونده ایران و درک دقیق آن بوده و بسیار مثبت می باشد. این اظهارات تفاوت ایران با همسایگانش در نگاه آمریکایی ها را روشن می سازد.
این نشریه آمریکایی به همراهی تروریست های منافقین با سیاست های دولت ترامپ اشاره کرده و نوشته، سیاست تغییر حکومت ایران سال هاست که در دستور کار مجاهدین خلق [گروهک تروریستی منافقین] قرار دارد.
گفتنی است، تلاش برای براندازی در ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی، همواره در دستور کار دولت های آمریکا قرار داشته و سیاستمداران ارشد این کشور با حضور در نشست های گروهک منافقین در این باره سخن گفته اند.
تفاوت دولت ترامپ با دولت های قبلی آمریکا تنها در این است که لفاظی های بیشتری درباره تغییر حکومت ایران داشته و پرده از روی این سیاست خصمانه واشنگتن برداشته است.
111
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.