استان ها print
میزان هدر رفت آب در هرمزگان کمتر از نُرم کشوری است
مهر
0 comment   14 visibility
یکشنبه 22 مرداد 1396 ساعت 11:17
چکیده مطلب
بندرعباس - معاون بهره برداری آبفای هرمزگان گفت: میزان هدررفت آب در شبکه های توزیع آب استان کمتر از نرم کشور و صنعت آب و فاضلاب است.
به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از آب و فاضلاب شهری هرمزگان، علاء امیریان نژاد افزود: در حال حاضر میزان هدررفت آب در هرمزگان به ۱۹.۴ درصددر سال ۹۵ رسیده است. این درحالیست که نرم صنعت آب و فاضلاب ۲۰ درصد و متوسط نرم کشوری در سال۹۵ ، ۲۵.۵ درصد از سوی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور اعلام شده است.
وی انجام اقدامات شاخص از سوی این شرکت را از دلایل کاهش میزان هدر رفت آب عنوان کرد و گفت: اصلاح و بازسازی شبکه توزیع آب، خط انتقال و انشعابات، ساماندهی انشعاب فضای سبز،تعویض و استاندارد سازی انشعابات فرسوده، انجام پروژه مانیتورینگ شبکه شهرها، کاهش تعداد و زمان رفع حوادث در شبکه، مدیریت فشار شبکه توزیع و انجام پروژه مانیتورینگ شبکه آب شهرها از جمله مهمترین اقدامات آبفا در راستای کاهش هدر رفت آب بوده است.
امیریان نژاد در ادامه با تاکید بر اینکه اولویت اول ما تامین آب شهروندان است ، تصریح کرد: محدودیت منابع آبی استان، کاهش نزولات جوی و افزایش بی رویه مصرف آب یکی از چالش هایی است که شرکت آب و فاضلاب با آن روبرو است.
وی در پایان افزود: فرهنگ سازی در مدیریت مصرف و مدیریت منابع آب در بخش های شرب، صنعت و فضای سبز از برنامه های عمده این شرکت در راستای رفع مشکلات کم آبی استان است.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.