استان ها print
نباید نگاه رسانه ها در حوزه دین فصلی و مناسبتی باشد
مهر
0 comment   15 visibility
یکشنبه 22 مرداد 1396 ساعت 11:17
چکیده مطلب
زنجان-مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: نباید نگاه رسانه ها در حوزه دین فصلی و مناسبتی باشد و دین همواره در زندگی اجتماعی مردم جریان دارد.
حجت الاسلام مسعود صفی یاری در گفتگو با خبرنگار مهر به فضای دینی استان زنجان اشاره کرد و افزود: فضای کلی استان خوب است و اصحاب  خبر و رسانه که کار می کنند نگاه فرهنگی و متدینانه ای است اما از زنجان توقع بیشتری است.
وی اظهار کرد: چشم اندازی که از زنجان وجود دارد و توقع از استان زنجان زیاد است واین شهر اهل بیتی بوده و شاکله ارزشی و اخلاقی و دینی دارد.
مدیر کل  تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: جامعه رسانه ای استان با خود را با این شاکله بیشتر تطبیق دهد و جای کار بسیار است  و در ستاد شئون در خیلی از مناسبتهای دینی جریان سازی و گفتمان سازی انجام گیرد  و در این میان جای خالی رسانه ها وجود دارد.
صفی یاری تاکید کرد: نباید نگاه رسانه ها در حوزه دین فصلی و مناسبتی باشد و دین قدم به قدم و لحظه به لحظه در زندگی اجتماعی مردم جریان دارد ورسانه ها هم باید لحظه به لحظه نگاه مستمری به فرهنگسازی دینی و اخلاقی و زندگی مومنانه داشته باشند.
وی گفت: کادر ثابت و دایئمی رسانه یه ترویج و توسعه ترویج دینی و سبک دینی باشد و باید کمک کند و در این میان باید رسانه ها مدیریت لازم را داشته باشند.
مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان زنجان تصریح کرد: نگاه درحوزه دینی خلاء  داریم ولی  استان زنجان وضعیت خوبی دارد.
صفی یاری یاد آورشد: فضای حاکم در برخی از استان‌ها از نظر تفکر مبتنی بر انقلابی و ولایی غنی  است و  در استان زنجان باید این فضا تقویت شود و فضلی خوبی هم وجود دارد.
وی گفت: رویکرد رسانه ای را در حوزه سیاسی تعبیر نمی کنم و جزو ذاتی رسانه است که نگاه دین محور با مبتنی بر اسلام ناب داشته باشد.
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان ابراز کرد: همواره در قامت یک رسانه دینی و مستقیم و غیر مستقیم ظهور و بروز کند و ان مسبر را پیدا می کند.
صفی یاری گفت: طبق منویات مقام معظم رهبری ورود در عرصه سیاسی هم مبتنی بر تقوای دینی باشد و در آن صورت می شود به یک رسانه و تحلیل و نگاهش تکیه کرد ولی اگر یک رسانه مبتنی بر بی تقوایی بود دامنه بد بینی هاو اتهامات  و شایعاتافزایش پیدا می کند و نمی شود به رسانه اعتماد کردو رسانه باید مبتنی برتقوای دینی و سیاسی باشد.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.