استان ها print
۳۰ منطقه نمونه گردشگری در استان سمنان وجود دارد
مهر
0 comment   6 visibility
سه شنبه 24 مرداد 1396 ساعت 20:15
چکیده مطلب
سمنان - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان با اشاره به وجود دو هزار منطقه نمونه گردشگری در کشور گفت: سهم استان از این تعداد ۳۰ منطقه نمونه و دو شهر نمونه گردشگری است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی استان سمنان، حسین خواجه بیدختی در نشست مشکلات سرمایه‌گذاران در مناطق گردشگری سد شهید شاهچراغی دامغان، بنه کوه گرمسار، جنگل ابر شاهرود، آبگرم سرخه و پیغمبران سمنان، بیان داشت: درباره پروژه گردشگری منطقه نمونه گردشگری پیغمبران باید گفت در حال حاضر زیرساخت های این منطقه از جمله برق فراهم شده و هفت کیلومتر از مسیر عملیات نیز خاکبرداری شده است.
وی با بیان اینکه کار سرمایه گذاری در این منطقه توسط هیئت امنای پیغمبران در حال انجام است، تاکید کرد: اجرای طرح‌های گردشگری در این منطقه نیاز به تدوین طرح جامع دارد همچنین تکمیل، بهسازی، آسفالت و تامین آب این منطقه پس از تدوین طرح جامع انجام می‌شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان نیز در این جلسه خواستار رفع مشکلات سرمایه گذاران در مناطق گردشگری استان و از جمله در منطقه نمونه گردشگری جنگل ابر شاهرود شد.
مهدی زندیه وکیلی با اشاره به اینکه زیرساخت های مورد نیاز در این منطقه از جمله آب و برق تامین شده است، گفت: مشکل تامین آب منطقه نیز باید برطرف شود همچنین باید تاکید کرد جنگل ابر شاهرود از مهم ترین جاذبه های گردشگری پر بازدید استان سمنان است و باید امکانات رفاهی لازم برای گردشگران این منطقه فراهم شود.
در ادامه این جلسه پس از بررسی تقاضای طرح‌ها، سرمایه گذاران بخش خصوصی در مناطق نمونه گردشگری آبگرم و سد شهید شاهچراغی انتخاب شدند و مقرر شد نتایج طرح جامع گردشگری استان سمنان طی ۱۵ روز کاری توسط دستگاههای اجرایی عضو این کارگروه بررسی و نظرات و پیشنهادات اعضاء اعلام شود.
تسریع در ارائه طرح مصوب دستگاه های اجرایی در زمینه تهیه مطالعات راهبردی ساماندهی دو محور گردشگری شامل محور سمنان- شهمیرزاد- کیاسر و محور شاهرود- بسطام- مجن- ابر از دیگر مصوبات این نشست بود.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.