استان ها print
توسعه شهرستان سلطانیه نیازمند نگاهی تخصصی است
مهر
0 comment   25 visibility
چهارشنبه 25 مرداد 1396 ساعت 09:41
چکیده مطلب
زنجان-معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان گفت: توسعه شهرستان سلطانیه نیازمند نگاهی تخصصی است و برنامه ریزی اساسی برای توسعه گردشگری سلطانیه صورت گیرد.
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از استانداری زنجان؛ جواد رحمتی در جلسه کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان زنجان افزود: باتوجه به اینکه گنبد سلطانیه به ثبت بین المللی رسیده باید در زمینه گسترش معماری واحداث هتل های اقامتی مناسب، بازارچه صنایع دستی و احداث موزه در این منطقه برنامه ریزی کرد و از ظرفیت مناسب این حوزه به نحو مطلوبی استفاده نمود.
وی با بیان اینکه برای توسعه شهرستان سلطانیه باید نگاهی تخصصی داشت، خاطرنشان کرد: با استفاده از نیروهای متخصص در حوزه گردشگری باید برنامه ریزی اساسی در جهت رونق بخشیدن و توسعه این منطقه صورت گیرد و  باوجود اینکه گنبد سلطانیه به ثبت تاریخی رسیده است، اما متاسفانه هنوز رونق و توسعه کافی نداشته است.
رحمتی  از اجرای طرح جامع شهرستان سلطانیه خبر داد و گفت: پیگیری های لازم در راستای اجرای طرح جامع شهرستان سلطانیه صورت گرفته و از مشاورین و افراد متخصص و توانمندی در حوزه گردشگری و شهرسازی برای اجرای این طرح استفاده خواهد شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان تاکید کرد: با اجرای طرح جامع شهرستان سلطانیه می توان از ظرفیت و پتانسیل های این منطقه در حوزه گردشگری استفاده کرد و در راستای توسعه و رونق بخشی منطقه، حفظ جمعیت، احیای بافت و ایجاد اشتغال در بخش میراث فرهنگی و گردشگری گام های مهمی برداشت، که در این راستا انتظار می رود دستگاه های ذی ربط تعامل و هماهنگی ویژه ای داشته باشند.
رحمتی به اجرای طرح منطقه گردشگری امند اشاره کرد و یادآور شد: طرح گردشگری امند به میزان ۱۹ هکتار با مشخصات احداث هتل، باشگاه فرهنگی و ورزشی، بازارچه و رستوران و منطقه گردشگری و اقامتی مطرح شده که باید با سطح اشغال ۱۸ درصد اجرا شود و هرگونه ساخت و ساز تابع ضوابطی است که باید از طریق مشاور متقاضی به کارگروه ارائه شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان به سکونت گاه های غیر رسمی اشاره کرد و افزود: برخی ساخت و سازهای بدون ضابطه در حاشیه شهرها شکل می گیرد و سکونت گاه های غیررسمی را توسعه می دهد که باید مدیریت شود.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.