استان ها print
طرح توسعه کتابخانه های مراکز کانون پرورش فکری چهارمحال و بختیاری اجرا می شود
تسنیم
0 comment   7 visibility
چهارشنبه 25 مرداد 1396 ساعت 17:04
چکیده مطلب
مدیرکل کانون پرورش فکری چهارمحال و بختیاری گفت: در راستای توسعه کتابخانه‌های کانون پرورش فکری استان بیش از 50 طرح توسعه کتابخانه‌ اجرا می‌شود.
فرزاد رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد با بیان اینکه سالانه بیش از 100 هزار کتاب توسط کودکان و نوجوانان استان مطالعه می‌شود، اظهار داشت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان با 35 هزار عضو کودک و نوجوان تاثیر بسزایی در رشد سرانه کتابخوانی داشته است.
وی افزود: با توجه به اهمیت کتابخوانی، بیش از پنجاه طرح کتابخانه‌ای در خصوص توسعه کتابخوانی در بخش‌های فرهنگی، هنری، ادبی، علمی و مذهبی در 21 مرکز فرهنگی هنری ثابت و 4 کتابخانه سیار و پستی در استان اجرا می‌شود.
مدیرکل کانون پرورش فکری چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه مراکز فرهنگی هنری کانون کتابخانه‌های تخصصی در حوزه کتابخوانی کودک و نوجوان محسوب می‌شود، بیان کرد: ترغیب و تشویق کودکان به مطالعه با استفاده از فعالیت‌های مختلف در کانون از جمله رسالت‌های فرهنگی مراکز در استان است.
رحیمی خاطرنشان کرد: فعالیت‎‌های کانون در مجموع فعالیت‌هایی کتاب‌محور است که در آنها کودکان و نوجوانان به طور غیرمستقیم به خواندن کتاب ترغیب می‌شوند.
وی تصریح کرد: فعالیت‌هایی نظیر معرفی کتاب، کتابخوانی، شعرخوانی، قصه‌گویی، نقاشی یا سفالگری با استفاده از شخصیت‌های کتاب و نمایش از جمله فعالیت‌های کتاب‌محور کانون محسوب می‌شوند.
مدیرکل کانون پرورش فکری چهارمحال و بختیاری ادامه داد: مراکز کانون استان مجموعا با تحت پوشش قرار دادن 35 هزار عضو ثابت در مراکز فرهنگی و هنری توانسته‌اند قدم‌های موثری در خصوص بالا رفتن سرانه مطالعه کودکان و نوجوانان بردارند.
رحیمی بیان کرد: مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان با پشتوانه 280 هزار جلد کتاب سالیانه بیش از 100 هزار کتاب به عنوان امانت در اختیار کودکان و نوجوان استان قرار می‌دهد که حرکت موثری در گسترش و توسعه کتاب و کتابخوانی در میان آنها است.
انتهای پیام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.