استان ها print
پروژه های اجرایی استان لرستان باید پیوست پدافند غیرعامل داشته باشد
تسنیم
0 comment   10 visibility
چهارشنبه 25 مرداد 1396 ساعت 17:02
چکیده مطلب
مدیرکل پدافند غیرعامل استان لرستان گفت: همه پروژه‌های اجرایی توسط دستگاه‌های مختلف در استان لرستان باید دارای پیوست پدافند غیرعامل باشند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، علی سیف عصر امروز در جلسه پدافند غیرعامل این شهرستان اظهار داشت: در شورای پدافند غیرعامل مباحثی موردنظر است که شامل تهدیدات انسانی بود و عاملی انسانی در وقوع آن دخالت داشته باشد و به دنبال رفع تهدیدات طبیعی در این شورا نیستیم.
وی بر لزوم داشتن پویایی و تحرک در حوزه مقابله با تهدیدات فرارو در پدافند غیرعامل تأکید کرد و افزود: تهدیدات پدافند غیرعامل در سه حوزه زیستی، سایبری و مردم محور تقسیم‌بندی می‌شود که تهدید بیوسایبری به معنای انتقال عامل بیماری‌زا از طریق صفحات کامپیوتری از تهدیدات جدی این حوزه در سال‌های اخیر بوده است.
مدیرکل پدافند غیرعامل استان لرستان وقوع بیماری‌های همه‌گیری همچون تب کریمه کنگو را از عوامل زیستی در حوزه پدافند غیرعامل برشمرد و عنوان کرد: ورود کالاهای غیرمجاز از مبادی قاچاق همچون برنج‌های آلوده‌ای که سال گذشته در این استان کشف شد و تأثیر زیادی بر روی سقط‌جنین دارد و یا لوازم‌آرایشی که به‌عمد آلوده به عوامل بیماری‌زا است، از تهدیدات مردم محور در حوزه پدافند غیرعامل است.
وی با اشاره به تهدیدات کشور در حوزه سایبری و نفوذ ویروس‌های رایانه‌ای به تأسیسات هسته‌ای بیان کرد: انتظار می‌رود سیستم‌های رایانه‌ای در هر ساختاری نسبت به حملات اینترنتی با رعایت آمادگی کامل ایمن‌سازی شوند اما متأسفانه بسیاری از مسئولان نسبت به این امر مهم بی‌توجهی می‌کنند.
سیف با تأکید بر لزوم برگزاری ماهانه جلسات شورای پدافند غیرعامل در شهرستان‌ها گفت: تهدیدات باید در شورای پدافند شهرستان‌ها شناسایی‌شده تا پس‌ازآن با طرح در شورای پدافند غیرعامل استان نسبت به رفع آن‌ها چاره‌اندیشی شود.
وی به لزوم ارائه راهکارهای رفع مشکلات در حوزه‌های مختلف تأکید و تصریح: به این منظور و بر اساس برنامه ششم توسعه هر دستگاه موظف است یک درصد از اعتبارات خود از محل تملک دارایی را در موضوعات پدافند غیرعامل صرف نماید و در صورت تهیه پروپوزال اعتبارات موردنیاز از اعتبارات شناور ملی جذب می‌شود.
مدیرکل پدافند غیرعامل استان لرستان تأکید کرد: بر اساس قانون پروژه‌های اجرایی توسط دستگاه‌های مختلف در استان لرستان باید دارای پیوست پدافند غیرعامل باشند چراکه نداشتن این امر باتجربه سال‌های گذشته سبب بروز مشکلاتی در این پروژه‌ها شده است.
وی به لزوم اجرای مانورهای آمادگی پدافند غیرعامل در سطح شهرستان بروجرد باهدف ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های مجری تأکید کرد و خواستار اجرای مانوری با محوریت یکی از کارگروه‌های یازده‌گانه در داروسازی بروجرد شد.
انتهای پیام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.