استان ها print
شهردار جدید همدان بدون نگاه سیاسی و تحمیل نظر انتخاب شده است
تسنیم
0 comment   2 visibility
چهارشنبه 12 مهر 1396 ساعت 16:17
چکیده مطلب
سخنگوی شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه اعضای شورا شب گذشته با خیالی آسوده و با اطلاع از برنامه‌های دکتر مرادی رای خود را اعلام کردند، گفت: شهردار جدید همدان بدون نگاه سیاسی و یا تحمیل نظر انتخاب شده است.
 به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، کامران گردان پیش از ظهر امروز با حضور در جمع خبرنگاران درباره انتخاب حسین مرادی به عنوان شهردار همدان اظهار داشت: دکتر حسین مرادی شب گذشته با رای قاطع اعضای شورای اسلامی شهر به عنوان شهردار همدان انتخاب شد.
وی درباره عدم انتخاب گزینه بومی برای شهرداری همدان گفت: در انتخاب شهردار فاکتورهایی مانند مدرک تحصیلی مرتبط، فن بیان، ایجاد تعامل، اجرای کارهای شاخص و اثرگذار و ایجاد درآمد پایدار مد نظر قرار گرفت که در بین گزینه‎های بومی و غیر بومی، آقای مردای بیشترین امتیاز را به دست آورد.
سخنگوی شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه حسین مرادی اقدامات قابل تحسینی در کارنامه خود دارد افزود: اجماع تمامی اعضای شورا برای انتخاب ایشان قدرت اجرایی شهردار را بالا می‌برد.
وی با تاکید براینکه انتخاب شهردار جدید همدان توسط اعضای شورا بدون نگاه سیاسی و یا تحمیل نظر رخ داده است بیان کرد: اعضای شورا شب گذشته با خیالی آسوده و با اطلاع از برنامه‌های ایشان رای خود را اعلام کردند به همین دلیل بر روی رای خود قاطع هستیم و از ایشان حمایت می‌کنیم.
گردان اظهار داشت: اگرچه دکتر مردای به عنوان شهردار همدان انتخاب شده‌اند اما ما گزینه‌های بومی که برای تصدی پست شهرداری همدان نامزد شده بودند را  افراد توانمندی می‌دانیم و اعتقاد داریم با قرار گرفتن در کنار شهردار جدید می‌توانند تحولی در شهر ایجاد کنند.
وی عنوان کرد: شورای اسلامی شهر همدان آمادگی دارد از برنامه‌های دیگر نامزدهای پست شهرداری همدان در صورتیکه با برنامه‌های شهردار جدید منافاتی نداشته باشد استفاده کند.
سخنگوی شورای اسلامی شهر همدان با تاکید براینکه پیگیر هستیم تا حکم دکتر حسین مرادی به عنوان شهردار همدان هرچه زودتر ازسوی  وزارت کشور صادر شود تصریح کرد: انتظار داریم ایشان با توجه به ارتباطات و سابقه کاری که دارند به موضوعات مورد توجه شورا مانند ساماندهی ورودی‌های شهر، ایجاد درآمد پایدار، توجه به باغ شهر همدان، فضای سبز و ایجاد بستر برای مشارکت بخش خصوصی، ساماندهی منابع انسانی، شایسته سالاری و کادرسازی در شهرداری و غیره توجه کنند.
وی درباره تغییرات احتمالی در شهرداری همدان نیز اظهار داشت: شهردار جدید همدان اعلام کرده است آمادگی دارد تا با معاونت‌های قبلی شهرداری همدان همکاری کند وگرنه درصورت بروز هرگونه عدم همکاری و یا بروز مشکل او می‌تواند دست به تغییراتی در سیستم مدیریتی شهرداری زند.
گردان با بیان اینکه شهردار مرادی در مدت زمانی اندک توانسته مشکلات شهر همدان را احصا کرده و لیستی از آنها ارائه دهد افزود: علاوه بر مباحث ذکر شده ایشان اعلام کرده است که هیچ گونه نگاه سیاسی و جناحی نداشته و تنها مقوله کار در شهرداری برای ایشان اهمیت دارد.
وی تاکید کرد: مرادی با اطلاع کامل از وضعیت شهر همدان و بدهکاری‌های شهرداری این مسئولیت را قبول کرده است بنابراین انتظار می‌رود ایشان به نحو احسن به وظایف خود عمل کنند.
سخنگوی شورای اسلامی شهر همدان درباره مشکلاتی که ممکن است به دلیل بومی نبودن شهردار جدید در سیستم شهرداری بروز کند اظهار داشت: ایشان 22 سال از عمر خود را در سیستم شهرداری گذرانده و با لایه‎های مختلف آن آشنا هستند در نتیجه لازم است ایشان برای کسب آگاهی بیشتر از وضعیت تنها بازدیدی از شهر داشته باشند.
وی درپاسخ به این سوال که گزینه اصلاح طلبان شورا دکتر محمدی بود چگونه دیشب همگی به دکتر مرادی رای داده‌اند گفت: 90 درصد گزینه‌ها برای تصدی پست شهرداری را اصلاح طلبان شورا معرفی کردند و اگرچه فراکسیون شورای رای خود را به دکتر محمدی داده بود اما چون همه به فکر پیشرفت شهر هستند در نهایت، اعضا با بررسی گزینه‎ها به دکتر مرادی رای دادند.
انتهای پیام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.