بین الملل print
افزایش علاقه مندی برزیلی ها به همکاری اقتصادی با ایران
صدا و سیما
0 comment   3 visibility
پنجشنبه 13 مهر 1396 ساعت 06:38
به گزارش سرویس بین المللخبرگزاری صدا و سیما از سائوپائولو ؛ رییس ایالت مارانیان: از طریق برخی دیدارها در ایران و نیز دیدارهای نمایندگان ایرانی مذاکراتی در زمینه های مختلف مثل انرژی، مواد غذائی و حبوبات انجام داده ایم.
سید علی سقائیان سفیر جمهوری اسلامی ایران در برزیل, با سفر به ایالت مارانیان با ”فلاویو جینو" رئیس ایالت مارانیان دیدار و گفتگو نمود.
در این ملاقات که دبیر صنعت و تجارت، دبیر پروژه های ویژه، رئیس شرکت اداره امور بندری، مشاوران و نمایندگان بخش خصوصی این ایالت و دبیر سوم سفارت ایران نیز حضور داشتند، طرفین در خصوص امکان سرمایه گذاری در این ایالت گفتگو و تبادل نظر نمودند.
به گفته رئیس ایالت مارانیان، این دیدار دیپلماتیک بخشی از کوشش ها برای جلب سرمایه گذاری داخلی و خارجی در ایالت مارانیان است.
فلاویو افزود: از طریق برخی دیدارها در ایران و نیز دیدارهای نمایندگان ایرانی مذاکراتی در زمینه های مختلف مثل انرژی، مواد غذائی و حبوبات انجام داده ایم.
جینو گفت : دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران برای چشم انداز نزدیکی روابط دو جانبه که ایالت ما را هم در بر میگیرد، خیلی مهم است.
وی خاطر نشان ساخت که هیاتی از مارانیان در ماه اکتبر به کشورهای شرقی مانند چین برای پیشبرد مذاکرات سفر خواهد نمود. این هیات شامل هفتاد نفر از نمایندگان ایالت و شهرهای مارانیان و بخش خصوصی خواهد بود.
سید علی سقائیان سفیر ایران نیز ضمن بازدید از " بندر ایتاکی ” ایالت مارانیان جلسه خود با مسئولان این ایالت را ثمر بخش خواند و گفت : ما در مورد پروژه های متعددی گفتگو کردیم, آنچه که از این به بعد داریم رابطه خیلی بهتر میان دو کشور است.
ایالت مارانیان در شمال شرقی برزیل با جمعیتی حدود 7 میلیون نفر دهمین استان این کشور از لحاظ جمعیت بشمار میرود و در امتداد اقیانوس اطلس قرار گرفته است.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.