سیاسی print
تجلیل مولاوردی از خدمات دکتر ناصر قربان نیا
ایسنا
0 comment   5 visibility
چهارشنبه 19 مهر 1396 ساعت 02:50
چکیده مطلب
دستیار رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی با صدور پیامی به آیین نکوداشت مقام و خدمات علمی ناصر قربان‌نیا، گفت: کتاب‌هایی که از ایشان به یادگار مانده است که چراغ راه پژوهشگران علم حقوق است.
به گزارش ایسنا متن این پیام به شرح زیر است:
《وَ مَنْ یَخْرُجْ مِنْ بَیْتِهِ مُهاجِراً إِلَی اللَّهِ وَ رَسُولِهِ ثُمَّ یُدْرِکْهُ الْمَوْتُ فَقَدْ وَقَعَ أَجْرُهُ عَلَی اللَّهِ وَ کانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحیماً》
دکتر ناصر قربان‌نیا مدیر گروه حقوق و معاون پژوهشی دانشگاه مفید قم را از زمان فعالیت در مرکز امور مشارکت زنان در دوره اصلاحات می‌شناختم که با پیشینه علمی حوزوی و دانشگاهی مجری پروژه مشترک این مرکز با دانشگاه مفید با موضوع اصلاح نظام جامع حقوقی قضایی زنان بود و با همکاران خود آن را به سرانجام رسانیدند. حاصل آن دو جلد کتاب ارزشمند بازپژوهی حقوق زنان به انضمام لوایح پیشنهادی برای تغییر یا اصلاح قوانین است که عمر دولت هشتم کفاف تصویب آن را نداد و با جابجایی دولت به بوته فراموشی سپرده شد.
این کتب منبع مهم معاونت امور خانواده و زنان ریاست جمهوری یازدهم در ارائه لوایح پیشنهادی برای استیفای حقوق شرعی و قانونی زنان بوده و روزآمد کردن آن در دستور کار قرار گرفت که قطعا فقدان این استاد بزرگوار حرکت در این مسیر صعب‌العبور را با دشواری و کندی بیشتری مواجه کرد...
بی‌تردید با عروج ملکوتی ایشان، حوزه زنان و فعالان زن یکی از همراهان پرتلاش و نواندیشان دینی را از دست داد و ما در این سالها بیش از هر زمان دیگر نیاز به حضور و هم‌اندیشی‌اش به عنوان بهترین گزینه داشتیم چرا که بی چون و چرا در کنارمان بود و زکات علمش را می‌پرداخت.
افزون بر کتاب دو جلدی بازپژوهی حقوق زنان تألیفات متعددی، از جمله «اخلاق و حقوق بین‌الملل» (رتبه اول جشنواره کتاب سال ۷۹)، «عدالت حقوقی»، «حقوق بشر و حقوق بشر دوستانه» و مقالات متعددی در حوزه زنان با عناوین «مبانی نظری ضرورت تجدید نظر در قوانین مربوط به زنان»، «تابعیت کودکان متولد از مادر ایرانی و پدر خارجی»، «حقوق زنان در قانون مجازات اسلامی»، «نهضت دفاع از حقوق زن»، «زن و حق قضاوت»، «زن و حق گواهی دادن» از ایشان به یادگار مانده است که چراغ راه پژوهشگران علم حقوق است.
در پایان از دست اندرکاران آیین نکوداشت مقام علمی مهاجر الی الله شهید دکتر قربان نیا برای ترتیب این نکوداشت و دعوت از اینجانب سپاسگزارم و از اینکه حجم کاری اجازه حضور در این محفل ارزشمند را به اینجانب نداد، عذرخواهم.
روحش شاد و یادش گرامی باد
انتهای پیام
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.