فرهنگی print
پنج نمایش کودک در مراکز فرهنگی هنری به اجرا در می آیند
باشگاه خبرنگاران
0 comment   8 visibility
پنجشنبه 20 مهر 1396 ساعت 02:04
چکیده مطلب
پنج نمایش ویژه کودک و نوجوان در مراکز فرهنگی هنری شهر تهران روی صحنه می‌روند.
«زیر گنبد طلا» روی صحنه فرهنگسرای ابن‌سینا
این نمایش به نویسندگی و کارگردانی بهاره میرزاپور تا ۱۲ آبان ماه به روی صحنه می‌رود. در این نمایش راضیه رفیع زاده، سامان فرشیدنیا و مریم علی نیا بازیگری می‌کنند. نوازندگی این نمایش که به صورت زنده اجرا می‌شود را پویا شلطرانی و مهریار قنبری بر عهده دارند.
زیر گنبد طلا داستان کبوتری است که هر سال به دلایل مختلف جوجه‌هایش را از دست می‌دهد، کبوتر با آهویی آشنا می‌شود و آهو به او پیشنهاد می‌کند که برای حل مشکلش عازم سفر شود و مرد خدا را بیابد. زیر گنبد طلا موفق به دریافت هفت جایزه از دهمین جشنواره تاتر کودک و نوجوان «ضامن آهو» شد.
«رینارد روباهه» روی صحنه فرهنگسرای فردوس
این نمایش به کارگردانی احمد تیموری داستان زندگی رینارد را روایت می‌کند که روباه بازیگوش و زبلی است که همواره با شوخی‌های افراطی‌اش باعث ناراحتی حیوانات می‌شود و به همین خاطر حیوانات تصمیم می‌گیرند تا او را از جنگل اخراج کنند.
سپیده زینلی، علیرضا زکائی، مژگان مولایی، پویان یزدان جو بازیگران، سپیده زینلی طراحی صحنه و لباس، محمد نجفی آهنگسازی، مریم سلطانیان مترجم این گروه نمایشی هستند.
«چوپان و چوب جادویی» روی صحنه مجتمع فرهنگی هنری نور
این نمایش به کارگردانی محمدحسین داداش نیا و بازی مونا کوشش، دلبر کریمی، ریحانه حاجی آبادی و شهاب حسینی روایتگر قصه چوپانی است که به وسیله چوب جادویی مانع آسیب رساندن گرگ به بره‌هایش می‌شود.
پهلوان کچل روی صحنه فرهنگسرای فردوس
این نمایش به کارگردانی سحر پورفرج و نویسندگی مجتبی خمسه داستان حسن کچل را روایت می‌کند که با خرید دستمال قدرت تصور می‌کند که دیگر همچون مرد عنکبوتی و بتمن می‌تواند قهرمان باشد؛ اما با دیدن بی‌تفاوتی مردم تصمیم می‌گیرد کاری کند تا مردم به او توجه کنند و او را قهرمان بدانند.
«پهلوان کچل» در دو جشنواره تئاتر شهر و ماه موفق به دریافت جوایز بهترین نویسندگی، کارگردانی، بازیگری مرد برای بازی محمد نوحیان، علی پویا قاسمی و امیرحسین پسندیده و بازیگری زن برای بازی ندا نوری و ملیحه مقیمی و همچنین بهترین موسیقی، به سرپرستی امیرحسین انصافی شده است.
«دزد قصه‌ها» روی صحنه فرهنگسرای ابن‌سینا
این نمایش به کارگردانی عباس قاصدزاده و بازی عباس قاصدزاده، نیما فاضلی، اکرم عبدی، مریم رادپور روایتگر داستان باران دختر روستایی است که به دنبال گم شدن کتاب قصه‌ها سفر پرماجرایی را در جنگل و قصه‌های قدیمی چون کدوقلقله زن، شنگول و منگول، مبارک و طیاره خانم آغاز می‌کند.
انتهای پیام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.