استان ها print
جمع آوری بیش از 10 میلیارد تومان زکات در استان اصفهان
تسنیم
0 comment   11 visibility
پنجشنبه 20 مهر 1396 ساعت 10:06
چکیده مطلب
رئیس اداره امور اجرایی زکات ‌اصفهان گفت: مردم نیکوکار استان اصفهان در 6 ماهه سال جاری بیش از 10 میلیارد تومان به عنوان زکات واجب و مستحبی پرداخت کردند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان به  نقل از روابط عمومی و اطلاع‌رسانی کمیته امداد استان اصفهان، حجت‌الاسلام غلامحسین رنجبر با بیان اینکه زکات یکی از پایه‌های مهم دین اسلام است، اظهار داشت: نیکوکاران اصفهانی در 6 ماهه نخست سال جاری بیش از 10 میلیارد تومان زکات پرداخت کردند.
وی با بیان این که یکی ازبرنامه‌های ماندگار و مستمر کمیته امداد احیاء زکات در جامعه است، افزود: همه ساله این نهاد با برنامه‌ریزی‌های مناسب، زکات کشاورزان و باغداران هم استانی را دریافت و میان نیازمندان واقعی مناطق محروم توزیع می‌کند.
‌رنجبر با بیان اینکه منابع زکات صرف امور عمرانی و حمایتی نیازمندان شده است، خاطرنشان کرد: 77 درصد زکات جمع‌آوری شده برای رفع مشکلات محرومان و نیازمندان و 23 درصد نیز در زمینه ساخت و تکمیل پروژه‌های عام‌المنفعه در 6 ماهه ابتدای سال جاری اختصاص یافته است.
وی با اشاره به اینکه بیش از 9 میلیارد و 785 میلیون تومان هزینه شده است، افزود: بیش از 7 میلیارد و 555 میلیون تومان از زکات جمع‌آوری شده برای تامین جهیزیه، درمان، تحصیل، آزادی زندانیان، کمک معیشت و مسکن نیازمندان و 2 میلیارد و 229 میلیون تومان در زمینه ساخت و تکمیل پروژه‌های عام‌المنفعه شامل مسجد، حسینیه، خانه عالم، کتابخانه و غسالخانه هزینه شده است.
رئیس اداره  امور اجرایی زکات استان اصفهان با اشاره به اینکه استان اصفهان یکی از استان‌های فعال در پرداخت زکات واجب بوده است، گفت: ترویج فرهنگ زکات و پرداخت به موقع آن سبب می‌شود تا این نهاد به عنوان متولی اصلی گام‌های موثر و مطلوب‌تری برای رفع نیازهای محرومان و توانمندسازی مددجویان بردارد.
انتهای پیام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.